Забава

play_arrow

На скејт парк со инвалидска количка качена на скирол

Најновиот пронајдок на Ерик Кодо од Бостон е инвалидска колична качена на скирол. И така на скејт парк.
Read more
play_arrow

Само малку да те погалам

На прв поглед мачките и птиците не се баш добра комбинација, но ова видео ќе ве увери во спротивното. Наместо мачката да ја нападне птицата, а птицата да побегне, и двете одлучија да се спријателат.
Read more
play_arrow

Татковците се неверојатни

Во чест на 21 јуни, Денот на таткото, YouTube каналот People Are Awesome објави видео посветено токму на нив. Татковците не се само родители, тие се и суперхерои за нивните деца. Ова видео е доказ за тоа.
Read more
play_arrow

Работа од дома, нова смешна компилација

News Be Funny објави нова фејл компилација од смешни новинарски незгоди додека новинарите и репортерите известуваат во живо, од дома.
Read more
play_arrow

Да се повозам малку, фејл компилација

Fail Army објави нова смешна фејл компилација во која акцентот е поставен на различни ситуации при падови од мотор, велосипед и слични авантури.
Read more
play_arrow

Видео со преслатки животни стана вирален хит на интернет

Оваа компилација со слатки животни заслужено стана вирален хит на интернет, со над 5,5 милиони прегледи на YouTube за 4 дена.
Read more
play_arrow

Фејл компилација: Русокосите навистина подобро се забавуваат

Во најновата епизода од Fail Army погледнете компилација со фејлови што им се случиле на русокоси. Оваа компилација ја потврдува „тезата“ дека русокосите навистина подобро се забавуваат.  
Read more
play_arrow

Фејл компилација: Матуранти 2020

Сит кои оваа година се матуранти, навистина ни е жал што ја пропуштате матурата. Истото горе-долу важи за сите кои изгубија едно полугодие од кое било одделение или клас, тие денови се неповторливи.
Read more
play_arrow

Работа од дома, фејл компилација

Не е лесно да се работи од дома, особено ако известувате во живо. Секогаш ситуацијата може да заврши со неочекуван пресврт, посебно кога се во прашање децата и домашните миленици.
Read more
play_arrow

Запознајте го Мјаунуел Нојер – најдобриот мачорски голман во светот

Младиот фудбалер Крис Диксон објави видео од неговиот мачор кој има неверојатни голмански вештини, па со право го заслужува името Мјаунуел Нојер, по голманот на Баерн Минхен – Мануел Нојер.
Read more
play_arrow

Слатката десктоп ласица Ози

Се вртка околу газдата не оставајќи го да работи. Малата ласица Ози е интернет сензација со милиони прегледи.
Read more
play_arrow

Трикови со кои на старите работи по дома ќе им дадете нова улога

Во ова интересно видео ќе погледнете неколку интересни трикови за рециклирање на старите работи по дома, со што ќе им дадете нова улога. Со некои од нив може да го декорирате домот или да ги пренамените за нешто друго.
Read more