#мкфејл

Три прашања за Стевчо Јакимовски и Општина Карпош во врска со исклучувањето на уличното осветлување

Три прашања за Стевчо Јакимовски и Општина Карпош во врска со гасењето на уличното осветлување навечер: 1) Дали сте нормални? 2) Дали сте нормални?
Read more
filter

Прочитај упатство пред да затнеш пластикомат

Веќе некое време низ Скопје се поставени пластикомати со кои граѓаните можат да рециклираат шишиња и лименки и притоа да добиваат поени кое потоа се претвората во вредносни ваучери.
Read more

Селски клуб на денот

Многупати сме пишувале за целосно промашени преводи на колегите, но овојпат се чини дека го имаме апсолутниот победник.
Read more
play_arrow

Кулушевски одби да даде интервју на македонски јазик

Шведскиот репрезентативец кој секое лето доаѓа на одмор во Охрид одби да зборува на македонски јазик пред камерите на Sportklub по поразот од Манчестер Јунајтед.
Read more
play_arrow

Водопад за добредојде на патниците во Скопје

„Природен“ водопад на влезот од Меѓуградската австобуска станица во македонската метропола се обидува да ги одврати патниците да го напуштат градот.
Read more

Вау, ова е веројатно најубавата реклама за мебел што некогаш сме ја виделе

И како креативна приказна и продукциски, многу убаво скоцкано.
Read more

Македонскиот новинар за Златна топка на Левандовски не му дал ниту бод

Јавно објавените гласови за Златната топка на France Football покажуваат дека македонскиот новинар на фаворитот Роберт Левандовски не му дал ниту еден единствен бод.
Read more

Браво за пивото, ама за ВЦ што правиме?

Read more
play_arrow

Преведувач на годината

Министерката за образование на Косово, Арбрие Нагавци, денеска престојуваше во официјална посета на земјава, но нејзиниот говор остана без нормален превод по што мораше да се обрати на англиски јазик.
Read more

Шефе, како се вика петок на англиски?

Шегата за тоа дали се пишува „вторник“ или „фторник“ е стара (иако некои луѓе уште мака мачат), а сега на оваа тема веќе имаме и билингвален кандидат.
Read more

Мајстор на денот: Погодил 7 пара и фатил 23 денари

Понекогаш треба да се одигра и антималерско ливче, а токму такво синоќа излезе добитно во Велес.
Read more

Претерување на денот

Read more
реклама

Зошто почна да паѓа вредноста на доларот?

Read more

Дали Путин ја прави истата грешка поради која Хитлер ја загуби војната?

Read more

Секс во вселената – една од најтешките задачи на НАСА

Read more

Пет причини зошто треба почесто да имате секс

Read more