Интернет

Маск ги зголеми цените на Starlink за Украинците

По руските напади на украинската електрична мрежа и зголемената побарувачка за сателитските уреди на SpaceX, забележано е големо зголемување на цените на Starlink услугите во Украина.
Read more

Како Google ќе го смени начинот на кој пребаруваме на интернет?

Настрана од повремената козметичка промена на почетната страница што може да ги замисли долгогодишните корисници, пребарување на Google се развива без многу помпа.
Read more
play_arrow

Маск: Ќе си направам мој телефон ако ме исфрлат од Apple и Google Store

Сопственикот на Twitter, Илон Маск, ја поддржа идејата за создавање „алтернативен телефон“, во случај Apple и Google да ја отстранат неговата платформа од Apple Store и Play Store.
Read more
play_arrow

Најпопуларниот јутјубер ќе се кандидира за претседател на САД

Најпопуларниот јутјубер во светот, MrBeast, чие вистинско име е Џими Доналдсон, во неодамнешно гостување на TMG откри дека планира да се кандидира за претседател на САД.
Read more

Илон Маск воведува амнестија на Twitter, ги враќа суспендираните профили

Новиот сопственик на Twitter, Илон Маск, денеска соопшти дека дава „амнестија“ за суспендирани профили.
Read more

Од 1 декември Facebook воведува измени на профилите

Facebook отстранува неколку полиња кои содржат информации од профилите, вклучувајќи религиозни и политички ставови.
Read more

Која е најпопуларната личност на Instagram?

Славниот фудбалер Кристијано Роналдо официјално е најпопуларната личност на Instagram, со најмногу следачи. Тоj е првиот и единствениот кој има над 500 милиони следбеници на оваа социјална мрежа.
Read more

Маск со сексуална алузија сака да го намами Трамп на Twitter

Илон Маск му го врати Twitter профилот на Доналд Трамп, а сега очајнички се обидува да го убеди повторно да стане корисник на оваа социјална мрежа.
Read more

Твитерџиите одлучија: Вратен Twitter профилот на Доналд Трамп

Милијардерот Илон Маск соопшти дека профилот на Доналд Трамп е вратен, бидејќи корисниците на социјалната платформа го поддржаа потегот преку анкетата што ја иницираше.
Read more

Маск: Не е донесена одлука за враќање на Twitter профилот на Трамп

Не е донесена одлука за враќање на Twitter профилот на Доналд Трамп, објави Илон Маск.
Read more
play_arrow

YouTube има нов крал, PewDiePie повеќе не e јутјубер со најмногу претплатници

Шведскиот креатор му ја отстапи титулата за најпретплатена личност на YouTube на Џими Доналдсон, попознат како MrBeast.
Read more

Маск планира да најде друг директор за Twitter

Американскиот милијардер Илон Маск најави дека во иднина планира да се повлече од позицијата директор на Twitter и воедно изрази надеж дека реструктуирањето на компанијата ќе биде завршено во следните неколку недели.
Read more
реклама

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Хороскопски знаци кои немаат среќа во љубовта

Read more

Кои модели на автомобили имаат најголема километража?

Read more

Три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во декември

Read more