Интернет

Твитерџии, дали би платиле претплата за Twitter?

Twitter воведува нова опција - „Twitter Blue“.
Read more

Instagram конечно воведува една долгоочекувана опција

Instagram конечно ќе го подобри користењето на оваа социјална мрежа преку десктоп и лаптоп компјутери.
Read more

Facebook воведува ново правило за споделување вести

Facebook го следи примерот на Twitter и соопшти дека воведува ново правило според кое корисниците ќе добиваат потсетник доколку пробаат да споделат вест чиј линк воопшто не го отвориле за да ја прочитаат.
Read more

Google ќе вклучи „верификација во два чекора“ за сите корисници

Компанијата Google ќе преземе значителен чекор, што ќе помогне да се направат корисничките профили посигурни: ќе овозможи стандардно најавување во верификација со два фактори.
Read more

Verizon ги продава Yahoo и AOL за пет милијарди долари

Read more

Google заштеди милијарда долари поради работењето од дома

Со олеснувањето на рестриктивните мерки воведени поради епидемијата на коронавирусот, сè повеќе луѓе резервираат патувања и хотели преку интернет. Ова е многу добро за рекламниот бизнис на Google.
Read more

Објавени најлошите лозинки, дали користите некои од нив?

Доколку вашата лозинка се наоѓа на некоја од листиве коишто следат, најкорисно е веднаш да ја промените, пишува Make Use Of.
Read more

Дали е возможно да откриете кој ви го гледа профилот на Instagram?

Едно од најчестите прашања што ги поставуваат корисниците на Instagram – „дали е можно да откријам кој го гледа мојот профил“?
Read more

Проверете дали сте дел од FLoC експериментот на Google

Read more

Паднаа Facebook и Instagram, дали забележавте проблеми?

Корисници низ различни делови од светот пријавија дека не можат да вчитаат содржини ниту да креираат постови на Facebook и на Instagram.
Read more

Закерберг под притисок за планираниот „Instagram за деца“

Група демократски пратеници неделава му пишаа на Марк Закерберг за да му извршат притисок да ја информира јавноста за плановите за најавената верзија на „Instagram за деца“.
Read more

Објавени личните податоци на над половина милијарда Facebook корисници

На интернет денеска неовластено се појавија личните податоци на над половина милијарда корисници на Facebook.
Read more
реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more