Сцена

Болдвин нишанел кон камера кога ја усмртил Хачинс

Алек Болдвин го носел револверот со себе и го вперил кон камерата за време на проба на снимањето на филмот „Rust“, кога оружјето испукало и ја погодило во градите директорката на фотографија Халина Хачинс, се наведува во судскиот документ
Read more
play_arrow

Почина Џејмс Мајкл Тајлер – Гантер од „Friends“ ја загуби битката со ракот

Американскиот актер Џејмс Мајкл Тајлер, кој е најпознат по улогата на Гантер во серијата „Friends“, почина на 59-годишна возраст.
Read more

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Вчера беше откриен споменикот на Тоше Проески во Нова Градишка, но многумина на социјалните мрежи почнаа да пишуваат дека статуата воопшто не личи на покојниот пејач.
Read more
play_arrow

Објавена аудиоснимка од повикот во Брза помош откако Болдвин пукаше во колегите

Американските медиуми објавија аудиоснимка од повикот во Брза помош по трагичниот инцидент што се случи за време на снимањето на филмот „Rust“.
Read more

„Sex and the City“: Приказна по која не треба да се водите

Враќањето на серијата „Sex and the City“ во приказната насловена „And Just Like That...“ која својата премиера ќе ја има на HBO Max во декември, предизвика голем интерес кај љубителите на култната серија.
Read more

Нови детали за инцидентот со Болдвин: На филмскиот сет имало големи проблеми

Пиштолот со кој актерот Алек Болдвин пукаше на снимање и уби колешка, му го дал помошник режисерот кој му кажал дека е безбеден, покажуваат судските записи, а пренесува BBC.
Read more

Алек Болдвин: Срцето ми е скршено поради трагичниот инцидент

Холивудската ѕвезда Алек Болдвин изјави денеска дека неговото „срце е скршено“ откако случајно ја застрела директорката на фотографија Халина Хачинс во Ново Мексико, додавајќи дека
Read more
play_arrow
filter

Сите фризури на Џенифер Анистон: Од легендарната Рејчел до шишките во „Horrible Bosses“

Актерката Џенифер Анистон објави фотогалерија на својот Instagram профил во која се прикажува еден вид ретроспектива на нејзините омилени фризури низ времето.
Read more
play_arrow
filter

Први снимки од местото на трагедијата: Болдвин пукал во импровизирана црква

Се појавија првите снимки од местото на несреќата од филмскиот сет во Ново Мексико, каде актерот Алек Болдвин ја уби својата колешка Халина Хачинс (42) со импровизиран пиштол и го рани режисерот Џоел Соуза (48) за време на снимањето на вес
Read more

Алек Болдвин уби колешка и го рани режисерот додека снимаше сцена

Холивудскиот актер Алек Болдвин пукал од реплика на пиштол на филмски сет во Ново Мексико, а во таа прилика ја убил директорката на фотографија Халина Хачинс и го ранил режисерот Џоел Соуза, соопштија локалните власти.
Read more
play_arrow

Официјален трејлер за мистеријата „Ambulance“

Universal Pictures го објавија официјалниот трејлер за филмот „Ambulance“. Група крадци се обидуваат да избегаат од местото на злосторството во Лос Анџелес. Двајцата крадат амбулантно возило за да избегаат.
Read more

Џони Деп во Белград: Тука секој ја вложува душата во она што го работи

Џони Деп денеска беше пречекан во Белград, каде одржа прес-конференција по пристигнувањето од Италија.
Read more
реклама

Најдобри во зодијакот - и астролозите бираат да им се родат децата во овој знак

Read more

Како изгледаат снимки на белите дробови од вакциниран и невакциниран ковид пациент?

Read more

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Read more

Осум секс митови што важат само во порно филмови

Read more