Фит

play_arrow

Како да вежбате за да ги стопите „спојлерите“?

Нема само една вежба со која можете да се ослободите од масните наслаги над колковите, познати како „спојлери“, бидејќи тие се само мал дел од севкупните резерви на маснотии во вашето тело, а вашето тело ќе ги согорува т
Read more

Утринска навика поради која хормоните ви дивеат и се дебелеете

Иако повеќето од нас уживаат во првото утринско кафе и незамисливо е да го започнете денот без него, знајте дека е штетно по здравјето да го пиете на празен стомак.
Read more

Несвесна грешка при изборот на појадок придонесува за дебелеење

И покрај најдобрите намери, појадокот може да стане замка која ви го отежнува губењето на вишокот килограми, а многумина не се свесни дека со избирање на преработена храна богата со рафинирани јаглехидрати и шеќери, самите се расипуваат.
Read more

Зошто велосипедот треба да стане вашето редовно превозно средство?

Возењето велосипед е универзална активност што ја сакаат и децата и возрасните.
Read more
play_arrow

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Топењето на салото од стомакот може да биде многу полесно отколку што мислите.
Read more

Четири намирници богати со протеини кои поттикнуваат слабеење

Нутриционистите нагласуваат дека фокусирањето на внесот на протеини навистина може да им помогне на луѓето кои се обидуваат да ослабат и не знаат како да ја планираат својата исхрана.
Read more

Две грешки во исхраната додаваат сантиметри на стомакот

Нутриционистката Мери Сабат за списанието She Finds откри кои две грешки во исхраната додаваат најмногу сантиметри на вашиот струк, а се однесуваат на последниот оброк во денот.
Read more

Кое е најдобро време за вежбање ако целта ви е слабеење?

Оние кои одат во теретана после работа можеби ќе треба да го сменат распоредот.
Read more

Најдоброто месо за билдање мускули

Ако сте посветени на вашиот фитнес режим и се обидувате да постигнете најдобри резултати во теретана, знаете дека исхраната е исто толку важна како и вежбањето.
Read more

6 митови и факти за стомачните мускули

Ако сакате дефинирани и цврсти мускули, треба да знаете кои вежби се најдобри за вас, да имате голема дисциплина и секако, да не верувате во сѐ што ќе слушнете и прочитате за тоа како треба да вежбате.
Read more

Четири најлесни начини како жените да ослабат околу стомакот

Со прилагодување на вистинските животни навики на вашата рутина и конзистентност, можете да се вратите на вистинскиот пат и да го вратите вашиот тенок струк.
Read more

„Викенд вежбачите“ имаат здраво срце како да вежбаат секој ден

Една неодамнешна студија покажа дека редовната умерена до енергична физичка активност во текот на неделата има слични ефекти врз кардиоваскуларното здравје како и умерената до енергична физичка активност во текот
Read more
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more