Фит

play_arrow

Дали смеете да пиете кафе додека слабеете?

Некои луѓе не можат без нивната утринска доза кафе, а други не можат без неколку кофеински дози во денот.
Read more
play_arrow

Тренер откри кој кардио тренинг е најдобар за топење маснотии

Ако сакате да се ослободите од несаканите масни наслаги, не е лошо за почеток да изберете кардио тренинг.
Read more

Пет природни начини за борба против целулитот

И покрај различните третмани за целулит, тие не се долгорочни решенија за одржување здрав изглед на кожата.
Read more
play_arrow

Проверете колку сте флексибилни: 15 минути вежби за истегнување

Вежбите за истегнување се многу важни, но често многумина ги прескокнуваат или целосно ги занемаруваат.
Read more

Научно докажана диета со која се слабее 5 килограми за 4 месеци

Read more
play_arrow

Интензивен тренинг со кој ќе потрошите 500 калории за кратко време

Ако сакате да дознаете во каква форма се, овие кардио вежби ќе ви помогнат да ги зацврстите мускулите, но и да потрошите 500 калории за половина час, тврди авторката на видеото.
Read more

Три пијалаци кои може да ги пиете дури и кога сте на диета

Водата е секогаш најдобриот избор за гасење на жедта, но не мора само да пиеме вода додека сме на диета.
Read more
play_arrow

Фудбалските ѕвезди покажаа дека се во врвна форма во пресрет на новата сезона

Нема одмор за професионалците.
Read more
play_arrow

9 утрински навики за побрзо билдање мускули

Ова се 9 утрински навики кои ќе ви помогнат да набилдате повеќе мускули за помалку време. Зајакнете го растот на мускулите наутро со планирање на совршен појадок за раст на мускулите.
Read more
play_arrow

Почнете го денот на вистински начин: 15 минути утринска јога за опуштање

Ако во текот на денот ве очекуваат многу обврски, многу е важна вашата утринска рутина.
Read more

Седум причини за нагло дебелеење кај мажите

Понекогаш не треба многу за да се соберат неколку килограми вишок. На пример, ова е вообичаено околу празници или ако сме исклучително зафатени на работа или дома.
Read more

10 едноставни чекори како да го забрзате метаболизмот

За повторно да го „разбудиме“ организмот и ја поттикнеме работата на метаболизмот, најпрвин треба да престанеме со ригорозните диети и сфатиме дека за успешно и долгорочно слабеење треба да го промениме начинот н
Read more
реклама

Џамија во Берлин развеа знаме со виножито

Read more
Фото: Кајгана

Размислувате да земете кредит – каква каматна стапка да изберете: фиксна или променлива?

Read more

НБА ѕвездата Бриџис брутално ја претепал сопругата

Read more

За власта новиот предлог ги содржи сите наши барања и забелешки, опозицијата излегува на протест

Read more