Видео

play_arrow

Трки од соништата - што сѐ можат „ѕверките“ на McLaren?

P1 vs 720s, Speedtail vs F35, 600LT vs Ferrari Pista.
Read more
play_arrow

Како апокалипсите му го поплочија патот на човештвото?

Сите мислат дека масовните изумирања се лоша работа. Иако со нив се елиминирал животот каков што бил на планетата Земја, тоа сепак помогнало да се создадат нови видови.
Read more
play_arrow

Безбедносни мерки при лет кои авиокомпаниите не ни ги кажуваат

Пред секое полетување стјуардесите набрзина ни покажуваат безбедносни мерки за „не дај Боже“. Но, тоа воопшто не е сѐ што би требало да знаеме за безбеден лет.
Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација од неделата

Fail Army објави нова смешна компилација од различни непријатни незгоди и настани актуелни на интернет во текот на изминатата недела.
Read more
play_arrow

Неодоливо бањање

Мачево не само што е преслатко, туку и неговото бањање е неодоливо слатко.
Read more
play_arrow

Лансирање и слетување на SpaceX снимено од вградена камера

Вградена камера на ракетата Falcon 9 одлично го доловува лансирањето и слетувањето на сателитот SAOCOM 1B.
Read more
play_arrow

Робот детектира и предупредува кој не носи маска

Pepper е робот кој преку камера детектира кој носи, а кон не носи маска. Тие што не носат добиваат опомена.
Read more
play_arrow

Фејл компилација: Сите ќе раскинете

Најновата компилација на FailArmy е посветена на сите двојки, сегашни и минати, во кои едниот од партнерите во ужасно лош момент во врската си рекле: „Со ова ли завршив?“. Љубовта не е слепа, само малку глупичка понекогаш.
Read more
play_arrow

Како ние им помагаме на роботите да комуницираат со нас?

Намрштени веѓи, сведен поглед, накривени усни, стисната вилица... сите овие работи може да кажат многу повеќе од зборови.
Read more
play_arrow

Психолошка анализа: Како се постигнува спортски камбек?

Што е тоа што доведува до моќен камбек на спортската сцена? Кои се научните сознанија? Tifo Football направи анализа на победата на Ливерпул во ЛШ 2005 за да даде одговори на овие прашања.
Read more
play_arrow

Не ми го задевај кучето...

Кучето само сакаше да си игра со мачката дојдена на гости од соседите, но таа го нападна. Тоа внимателно го следеше неговата другарка кој веднаш ѝ се пушти на непријателски расположената сосетка.
Read more
play_arrow

Бувче за прв пат слуша гром

Мало бувче за прв пат во својот живот се соочува со звук од гром. Неговата реакција е фатена на камера.
Read more
реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more

Велешанка двапати силувана од соседот, напаѓачот е притворен

Read more

Осум знаци дека пиете премногу кафе

Read more