Мобилни

Конечно скокна продажбата на телефони

Пазарот на паметни телефони полека закрепнува по повеќе од две години пад и стагнација.
Read more
filter

Vivo ја претстави серијата мобилни телефони X100

Vivo во Кина официјално ја претстави флагшип серијата на мобилни телефони X100, која се состои од два уреда.
Read more

Корисниците на iPhone ќе имаат дополнителна бесплатна година на сателитската функција Emergency SOS

Apple вети две години бесплатно користење на сателитската функција Emergency SOS кога ја претстави серијата iPhone 14 минатиот септември, но сега тој период го продолжи на уште една година.
Read more

iPhone 16 ќе има дополнително копче – која ќе му биде функцијата?

Следната година iPhone 16 би можело да пристигне со повеќе копчиња и би можел да биде многу корисен.
Read more

Samsung го најави Galaxy Z Flip5 Retro

Samsung има богата историја кога станува збор за телефоните на преклопување, а сега јужнокорејската компанија му оддаде почит на еден од своите највлијателни модели, Samsung E700, кој се појави пред две децении.
Read more
filter

Претставени Xiaomi 14 и 14 Pro со HyperOS и подобрени Leica камери

Компанијата Xiaomi официјално ја претстави серијата на мобилни телефони Xiaomi 14 напојувани со новиот процесор Snapdragon 8 Gen 3, кои имаат главни Leica камери и дизајн, како и новиот оперативен систем на Xiaomi HyperOS.
Read more

Мобилните од серијата Galaxy S24 на Samsung ќе бидат најпаметните ВИ телефони

Според неофицијални информации, серијата S24 ќе има функции слични на ChatGPT и Google Bard, па ќе може да креира содржина и приказни врз основа на само неколку клучни зборови.
Read more

Xiaomi 14 пристигнува со најмоќниот процесор и стерео звучници

Се очекува Xiaomi да ја претстави својата следна генерација на премиум телефони Xiaomi 14 до крајот на октомври, а сега се појавија целосните спецификации.
Read more
play_arrow

Ѕирнете во iPhone 15: Никој не зборува за ова

Основниот модел на iPhone 15 се најде на работната површина на авторот на популарниот YouTube канал JerryRigEverything, каде што беше расклопен.
Read more

iPhone 15 Pro Max има сериозни проблеми со екранот

Се чини дека новата серија iPhone 15 Pro има дополнителни потешкотии со квалитетот на производот.
Read more

Apple смисли како да го ажурира софтверот кај неотпакуваните телефони

Зарем не би било одлично кога не би морале веднаш да ги ажурираме новите телефони? Apple, наводно, има решение.
Read more

Подароци од Xiaomi со купување на телефоните Redmi и Redmi Note

Read more
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more