Мобилни

play_arrow

Сè што треба да знаете за Samsung Galaxy A12

Samsung во ноември ги претстави Galaxy A12 и Galaxy A02s – новите паметни телефони за 2021 година.
Read more
play_arrow
filter

Конечно: Вака изгледа смартфонот на преклоп Huawei Mate X2

Huawei Mate X2, претставник на новата генерација на телефони на преклоп на Huawei, со комплетно нов дизајн на Falcon Wing, беше официјално претставен вчера, во две верзии од 256 и 512 GB меморија за складирање.
Read more
play_arrow

Поглед во новиот Samsung Galaxy A32 5G

Компанијата Samsung во јануари го најави пристапниот 5G смартфон од серијата А.
Read more
play_arrow

Сè што треба да знаете за новиот Xiaomi Mi 11

Xiaomi го претстави својот најнов смартфон – Xiaomi Mi 11 за глобалниот пазар.
Read more

Објавен тизер за Huawei Mate X2 - што да очекуваме?

Huawei го објави новиот тизер за претстојниот смартфон Mate X2 кој најавува поинаков дизајн во однос на првиот Mate X.
Read more
play_arrow
filter

Следниот iPhone би можело да има always-on дисплеј

Иако сѐ уште е рано за детали, се шпекулира дека новиот модел на уредот на Apple би можелo да има always-on дисплеј, односно екранот да му биде постојано активен.
Read more

Motorola ги претстави Moto G10 и Moto G30

Motorola ги претстави новите членови на семејството Moto G, а тоа се Moto G10 и Moto G30. Компанијата оваа година ја промени номенклатурата – Moto G10 е основен модел, а Moto G30 е поскап.
Read more

Гигантот Xiaomi го најави новиот Redmi Note 10

Компанијата Xiaomi се подготвува за претставување на новиот смартфон.
Read more

Телефонот постојано ви е на полнач? Еве како можете да го смените тоа

Денешните Android смартфони доаѓаат со масивни екрани и напредни карактеристики што можат многу, многу брзо, да ја потрошат батеријата.
Read more
filter

Откриени изгледот и спецификациите на Samsung Galaxy A72 4G

За смартфонот на Samsung се зборува уште од минатата година, а сега се откриени спецификациите и неговиот изглед.
Read more
play_arrow

Сè што треба да знаете за новата Nokia 5.4

Компанијата HMD Global во декември ја претстави новата Nokia 5.4.
Read more

Мал телефон, голем неуспех: Што се случува со еден од моделите iPhone 12?

Apple минатата година го претстави iPhone 12 Mini, со надеж дека ќе привлече корисници кои сакаат телефони со мали екрани.
Read more
реклама

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Трагедија во семејството на голманот на Ливерпул, се удави татко му

Read more