Автомобили

Совети за чистење и одржување на кожени седишта

Постојат многу начини и многу средства за чистење и одржување на кожените седишта. Веб-страницата Used Cars објаснува како сами да ги исчистите и заштитите од пукање, промена на бојата и стареење.
Read more
filter

BMW претстави интересен концептен двосед Skytop

Во Минхен велат дека моделите 503 и Z8 на BMW послужиле како инспирација за концептот Skytop, кој публиката можеше да го види на изложбата Concorso d'Eleganza Villa d'Este.
Read more

Range Rover за прв пат ќе се произведува надвор од Велика Британија

Продажбата на брендот во Индија порасна за 160 проценти во 2024 година.
Read more

Новите автомобили ќе имаат предупредување за пречекорување на брзината?

Калифорнија усвојува закон со кој се бара автомобилот да даде звучен сигнал ако го надминете ограничувањето на брзината.
Read more
filter

Volkswagen ги објави првите фотографии од новиот Golf GTI Clubsport

Зад камуфлажната фолија се крие досега најмоќниот Golf со погон на предните тркала, кој заедно со тркачката верзија за претстојната трка во Нирбургринг 24 часа, за прв пат ќе биде претставен на јавноста на 31 мај
Read more
play_arrow
filter

KIA го претстави електричниот SUV EV3, доаѓа и во Европа

KIA официјално го претстави новиот модел EV3, кој станува член на неговата целосно електрична гама и ќе се продава на светските пазари, вклучувајќи ги Европа и САД.
Read more

Двојно поголеми се шансите пешак да го удри електричен отколку автомобил со SUS мотор

Двојно е поголема веројатноста пешакот да биде удрен од електричен или хибриден автомобил отколку да заврши под тркалата или на хаубата на автомобил со мотори SUS.
Read more

Lamborghini го повлекува Urus: Хаубата може да се откачи при големи брзини

Lamborghini одлучи да го повлече својот теренец Urus поради хаубата што може да се отвори, па дури и да се откачи при побрзо возење.
Read more

Volvo има нов адут: Робо-камион

Volvo претстави камион опремен со систем за автономно возење во Лас Вегас.
Read more

Продажба на автомобили во ЕУ: Дизел и електричните автомобили се речиси изедначени

Во април се регистрирани најмногу возила на бензин, 36 отсто, потоа хибридите 29,1 отсто, дизел автомобилите 12,9 отсто и електричните возила 11,9 отсто.
Read more

Кинезите не попуштаат: Има ли надеж за поевтини европски електрични автомобили?

Прашањето дали европските производители ќе успеат да лансираат електричен модел со прифатлива цена на својот пазар, пред кинеските конкуренти, засега останува неодговорено...
Read more

САД и Кина во трговска војна, Европа губи

Трговскиот спор меѓу САД и Кина се заканува повторно да ескалира.
Read more
реклама

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Read more

Што точно му прави шолја кафе на телото од минута во минута?

Read more