Автомобили

Кои компактни половни автомобили најмногу се расипуваат?

Истражувањето е спроведено на модели стари десет години.
Read more

Најскапиот автомобил во светот продаден за 135 милиони евра

Германската компанија Mercedes-Benz за CNN потврди дека неодамна од музејската колекција во Германија е продаден редок автомобил, модел Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe од 1955 година за 135 милиони евра.
Read more

Cybertruck феномен: Резервирани се 1,5 милиони возила, а производството не е ни почнато

Tesla престана да прима нарачки од Европа и Кина за електричниот пикап Cybertruck.
Read more
play_arrow

За колку време се краде еден Tesla автомобил?

Tesla не е единствениот производител кој има проблем со овој вид кражби, тие најчесто се вршат со фаќање сигнали од далечински клучеви, но очигледно и мобилните телефони се покажуваат како ранливи.
Read more
filter

Легендарниот Autocar ги избра најдобрите автомобили за 2022 година

Уредниците на британскиот магазин Autocar ги објавија најдобрите автомобили за оваа година.
Read more

Моторот KTM 490 доаѓа годинава?

Гласините за новата линија KTM 490 кружат со години, а се чини дека до крајот на 2022 година би можеле да станат реалност.
Read more
filter

Претставен нов Mercedes: Специјална верзија, комплицирано име

Mercedes-AMG GT 63 S E Performance е на пазарот само неколку месеци, а веќе доби уште една специјална верзија.
Read more

Голема промена од 6 јули: Кои системи ќе бидат задолжителни кај новите автомобили?

Најконтроверзен е таканаречениот систем ISA, или „интелигентно прилагодување на брзината“.
Read more

Изненадувачки, некои возачи не го знаат копчето за рециркулација

На контролната табла на вашиот автомобил има копче кое навистина се грижи за воздухот што го дишите. Тоа се нарекува копче за рециркулација на воздухот во автомобилот.
Read more
filter

Кинескиот BAIC BJ60 е мешавина од Jeep и Land Cruiser

Read more
play_arrow

Најголемото возило со погон на водород е големо колку станбена зграда

Најголемото возило со погон на водород е високо три ката и има погон што може да напојува помала населба.
Read more

Најдобрите модели во време на криза: Кои бензинци трошат најмалку?

Во време кога цените на горивото дивеат, економичноста на автомобилот стана една од неговите најпосакувани карактеристики.
Read more
реклама

Зошто почна да паѓа вредноста на доларот?

Read more

Дали Путин ја прави истата грешка поради која Хитлер ја загуби војната?

Read more

Секс во вселената – една од најтешките задачи на НАСА

Read more

Пет причини зошто треба почесто да имате секс

Read more