Стил

filter

Aitana е модел создаден од вештачка интелигенција - заработува илјадници евра месечно

Aitana (25) е првиот шпански модел создаден од вештачка интелигенција (ВИ). Создаден е да ги замени инфлуенсерите и моделите кои рекламираат одредени брендови.
Read more

Ова ќе биде интересно: Откриена е темата на Мет Гала 2024

Мет Гала е дефинитивно најочекуваниот моден настан во годината кој собира многу светски ѕвезди на скалите на Метрополитен музејот на уметноста.
Read more

На модна аукција наддавајте се за креација на македонски дизајнери

Убавината на филантропијата и модата ќе бидат во фокус утревечер, 1 ноември, кога во скопскиот клуб Интермецо ќе се одржи аукција на креации на македонски дизајнери.
Read more

Жените родени во овие хороскопски знаци се божици на стилот

Дали знаевте дека астрологијата игра фасцинантна улога во влијанието на нашите модни избори?
Read more
filter

Фаталната Италијанка Бјанка покажа зошто е најпривлечната жена на планетата

Италијанскиот модел Бјанка Балти (39), која беше прогласена за најатрактивната жена во светот, беше ѕвезда на гламурозниот хуманитарен бал на магазинот Elle во Мадрид.
Read more

Моќта на црвениот кармин: Како да ја изберете идеалната нијанса за вас?

Не секоја нијанса одговара на секој тип на кожа и коса, па затоа обрнете внимание на следните детали.
Read more

Георгина е ѕвезда на новиот број на Vogue: Колку заработи за двојната насловна?

Георгина Родригес е ѕвезда на двојната насловна страница на португалското издание на магазинот Vogue, а како што пренесуваат португалските и шпанските медиуми, инфлуенсерката за интервјуто и фотографирањето добила 100.000 евра.
Read more
play_arrow

Сите ѝ се смеат на Парис Хилтон за одењето по модната писта

Парис Хилтон се прошета рамо до рамо со најголемите модни ѕвезди на ревијата на Муглер, но поради нејзинот од брутално беше исмејувана на социјалните мрежи.
Read more

Храбро, разиграно, во боја: dm ја бои оваа есен во шарени бои

Read more

Лонгорија со новиот имиџ го привлече вниманието на Модната недела во Париз

Ева Лонгорија се појави на Модната недела во Париз каде ја поддржа Викторија Бекам, а воедно ја покажа и новата есенска фризура.
Read more
filter

Што гледавме на првиот ден од Моден викенд Скопје?

Синоќа, Скопје го означи почетокот на култниот настан Моден викенд (FWSK) уште еднаш одбележувајќи го доаѓањето на есента со своето 27-мо издание кое ги надминува традиционалните граници на модата.
Read more
play_arrow
filter

На 53 години Наоми Кембел покажа како се оди на писта во Милано

Модната недела во Милано беше исполнета со многу моменти што ги освоија насловите во медиумите: Рајан Гослинг беше во првиот ред за многу очекуваната прва ревија на Сабато Де Сарно за Gucci, Питер Хокингс го имаш
Read more
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more