Ирина Шајк во no pants тренд, но сите гледаа во нејзините чевли

Руската манекенка повторно беше во центарот на вниманието поради едно модно издание, а оваа недела се приклучи на трендот no pants со чевли кои ги украдоа сите погледи.

Ирина Шајк присуствуваше на промоцијата на колекцијата H&M x Rokh на Dover Street Market во Лондон, каде ги покажа своите долги нозе приклучувајќи се во трендот no pants.

Носеше само предимензионирана јакна Rokh x H&M, која ја носеше без никаков долен дел, како што налага трендот.

Изгледот го комплетираше со светкав ремен со сребрени детали и бели чорапи со чевли со цепнатинки кои привлекуваат внимание.

Станува збор за моделот Tabi Mary Jane од брендот Maison Margiela, а може да се најде на веб-страниците на онлајн продавниците по цена од 700 евра.

URL

Дотичните чевли често се нарекуваат најгрди во светот, а се чини дека во последно време стануваат сè попопуларни меѓу модните инфлуенсери.

Додаде дијамантски ѓердан и обетки, а потоа сето тоа го надополни со црвен кармин и smokey eye шминка за очи.

Манекенката позираше со колегите и другите познати личности кои присуствуваа на промоцијата на колекцијата, како актерот Џонатан Бејли и актерката Аквафина.

Тагови
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Read more

Стил

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Read more

Сензационално издание на шведската убавица Елса во Кан

Read more

Наоми Кембел во Кан блесна во фустан што првпат го носеше во 1996 година

Read more

Мет Гала 2024: Кој ја погоди, а кој ја промаши темата?

Read more
 

Магазин

Зошто е важно да јадете зелен лиснат зеленчук во текот на летото?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Летна салата со печена пченка

Читај повеќе

Седум навики на родителите кои воспитуваат среќни деца

Читај повеќе

Како помалку да се потите на високи температури?

Читај повеќе

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Читај повеќе

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Читај повеќе
  • play_arrow

Вреди да вклучите рерна: Најдобриот рецепт за крцкави печени компири

Читај повеќе

Сè што треба да знаете за чистењето на клима-уредот

Читај повеќе

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Читај повеќе