Џеј Ло не се откажува од трендот на сезоната

Џенифер Лопес овој вторник беше фотографирана како излегува од својот пентхаус вреден 25 милиони долари на Менхетен, а актерката беше тешко да не се забележи поради изданието во кое се појави.

Имено, популарната Џеј Ло за утринското појавување на дожд одбрала гламурозна кафеава бунда, која ја искомбинирала со сива ролка и црни тесни панталони.

Изгледот го комплетираше со бели крупни патики, а носеше и очила за сонце.

Изгледа дека 54-годишната актерка не се откажува од трендот на сезоната наречен „mob wife aesthetic“, односно естетиката на мафијашка сопруга, која вклучува бунди и златен накит како и облека со истакнати логоа.

URL

За споменатиот тренд е заслужна класичната американска драмска серија „The Sopranos“. Серијата, која многумина ја сметаат за најдобра ТВ серија на сите времиња, стана вирална на TikTok во текот на февруари.

Значајни жени кои ја инспирираат естетиката ја вклучуваат Кармела Сопрано од гореспоменатата серија и членовите на актерската екипа на реалното ТВ шоу „Моб Wives“, како што се Дрита Д'Аванзоу и Керен Гравано.

Тагови
реклама

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Read more

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Модриќ: Донесов одлука, сакам само таму да ја завршам кариерата

Read more

Стил

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Read more

Сензационално издание на шведската убавица Елса во Кан

Read more

Наоми Кембел во Кан блесна во фустан што првпат го носеше во 1996 година

Read more

Мет Гала 2024: Кој ја погоди, а кој ја промаши темата?

Read more
 

Магазин

Зошто треба секое утро да пиете чаша топла вода со лимон?

Читај повеќе

Знаци кај децата кои може да укажуваат на дислексија

Читај повеќе

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Читај повеќе

Што точно му прави шолја кафе на телото од минута во минута?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ризичен експеримент: Намерно дозволил да го проголта анаконда

Читај повеќе

Неколку причини зошто Водолиите се генијалци

Читај повеќе

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Читај повеќе

Знаци што откриваат дека некој е емотивно недостапна личност

Читај повеќе
  • play_arrow

Авантурата наречена Red Bull Can You Make It? 2024 е во полн ек!

Читај повеќе