Северина или Ирина?

Северина на концертот во Задар блесна во краток фустан со светки, а истата креација минатата година ја носеше и познатата манекенка Ирина Шајк.

Есента минатата година, H&M ја претстави соработката со Rabanne, поточно футуристичка колекција базирана на легендарните креации на покојниот шпански дизајнер Пако Рабан.

На претставувањето на оваа колекција во парискиот клуб Silencio во октомври 2023 година, Ирина Шајк блесна во една од највпечатливите комбинации, мини фустан составен од сребрени и златни дискови.

Мини фустанот со прерамки со V-деколте е направен од испреплетени дискови со светки во различни големини и тонови кои се движат со телото. Со оглед на тоа што се работи за фустан без вградена постава, Ирина носеше бел мини фустан одоздола, порабен со тантела.

Хрватската пејачка го облече тој фустан на концерт во големата сала „Крешимир Ќосиќ“ која беше исполнета до крај.

Под впечатливиот мини модел таа носеше боди во боја на кожа, а на нозете златни потпетици.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Severina (@severina)

Модниот избор предизвика воодушевување кај фановите и бројни комплименти под фотографиите на социјалните мрежи.

реклама

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Read more

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Што точно му прави шолја кафе на телото од минута во минута?

Read more

Стил

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Read more

Сензационално издание на шведската убавица Елса во Кан

Read more

Наоми Кембел во Кан блесна во фустан што првпат го носеше во 1996 година

Read more

Мет Гала 2024: Кој ја погоди, а кој ја промаши темата?

Read more
 

Магазин

Знаци кај децата кои може да укажуваат на дислексија

Читај повеќе

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Читај повеќе

Што точно му прави шолја кафе на телото од минута во минута?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ризичен експеримент: Намерно дозволил да го проголта анаконда

Читај повеќе

Неколку причини зошто Водолиите се генијалци

Читај повеќе

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Читај повеќе

Знаци што откриваат дека некој е емотивно недостапна личност

Читај повеќе
  • play_arrow

Авантурата наречена Red Bull Can You Make It? 2024 е во полн ек!

Читај повеќе

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Читај повеќе