Тенис

play_arrow

Медведев победи на завршниот АТП турнир

Рускиот тенисер Данил Медведев го победи Австриецот Доминик Тим во финалето на АТП завршниот турнир во Лондон.
Read more
play_arrow

Mедведев за првпат го победи Надал и се пласираше во финалето на АТП

Рускиот тенисер Данил Медведев синоќа го победи Шпанецот Рафаел Надал со 2-1, по сетови 3:6, 7:6 и 6:3 во полуфиналето на АТП-завршниот турнир во Лондон.
Read more
play_arrow

За првпат од 2015 година, Надал се пласираше во полуфиналето во Лондон

Вториот светски рекет Рафаел Надал, синоќа на завршниот АТП турнир во Лондон го победи минатогодишниот шампион Стефанос Циципас (6:4, 4:6, 6:2) и се пласираше во полуфиналето.
Read more
play_arrow

Медведев го победи Ѓоковиќ на АТП турнирот во Лондон

Рускиот тенисер Данил Медведев го победи Србинот Новак Ѓоковиќ и се пласираше во полуфиналето на АТП-завршниот турнир во Лондон.
Read more

АТП финале: Ѓоковиќ против Медведев, Зверев и Шварцман

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ ќе игра во групата „Токио 1970“ на финалето на АТП  во Лондон против Данил Медведев, Германецот Александар Зверев и Аргентинецот Диего Шварцман.
Read more

Медведев за само 64 минути го победи Шварцман

Данил Медведев одигра еден од најсилните мечеви во сезоната и забележа убедлива победа во два сета (6-3, 6-1) над Диего Шварцман во четвртфиналето на Мастерсот во Париз.
Read more

Надал избори четвртфинале на турнирот во Париз

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го победи Австралиецот Џордан Томпсон во два сета во третото коло на Мастерсот во Париз.
Read more

Рафаел Надал објасни зошто навива за Реал, а не за Барса

Во интервју за Corriere della Serra славниот тенисер Рафаел Надал откри неколку лични работи за себе, од политички ставови и тенисот до ситуацијата со коронавирусот.
Read more

Надал по тринаесетти пат го освои Ролан Гарос

Шпанецот Рафаел Надал го победи Новак Ѓokоковиќ со 3-0, по сетови 6:0, 6:2 и 7:5 во финалето на Грен слемот Ролан Гарос. За Надал ова е 13 трофеј во Париз од неговото неговото во 2005 година, соборувајќи го сопствениот рекорд.
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ противник на Надал во финалето на Ролан Гарос

Новак Ѓоковиќ го победи Стефанос Циципас во пет сета и се пласираше во финалето на Ролан Гарос . Во меч што траеше скоро четири часа, Србинот победи со 6 : 3, 6 : 2, 5 : 7, 4 : 6 и 6 : 1.
Read more

Повредата на Ѓоковиќ е поголема отколку што тој ја прикажува

Новак Ѓоковиќ ги загрижи своите фанови кога во првиот сет против Карењо-Буста имаше проблеми со повреда на вратот, подоцна на левата надлактица, како и проблеми со очите.
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ: Не сум робот

Новак Ѓоковиќ зборуваше отворено пред медиумите за тоа како се справува со големиот притисок и очекувањата и зошто има таков излив на емоции кои го следат во текот на целата кариера.
Read more
реклама

Бодибилдерот Толочко конечно се ожени со секс-кукла

Read more

Се крчка ЕУ-гославија за време на Бајден, каде е Северна Македонија во овој план?

Read more

По коронавирусот, во Кина сега се шири норовирусот

Read more

Преку граница само со доказ за плата поголема од 6.000 евра

Read more