Ѓоковиќ го откажа Мастерсот во Мадрид, па дојде на Ел Класико да го бодри Реал

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ е во Мадрид, но нема да игра на Мастерсот во шпанската престолнина.

Ѓоковиќ го откажа настапот во Мадрид, но остана во тој град да го гледа големото дерби помеѓу Реал и Барселона.

Домаќин на најдобриот светски тенисер беше претседателот на Реал, Флорентино ПереС, на стадионот „Сантјаго Бернабеу“ и по тој повод му врачи дрес на српскиот тенисер.

Ѓоковиќ синоќа уживаше во победата на Реал по пресврт од 3:2 што практично го реши прашањето на шампионот.

Победата на кралевите им ја донесе фантастичниот Џуд Белингем со гол во 90+1. Од средбата.

реклама

Тенис

Informer: Ѓоковиќ тајно примен на Ургентен во Белград

Read more

Невролог ја анализира бизарната повреда на Ѓоковиќ: Колку ќе му се одрази на играта?

Read more

Ѓоковиќ би можел да се збогува со тенисот по Олимпијадата

Read more

Ѓоковиќ го боли ударот од шишето: По дебаклот во Рим најави дополнителни прегледи

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Роналдо: Не бркам рекорди, тие ме бркаат мене

Читај повеќе
  • play_arrow

7 најкатастрофални трансфери со кои фудбалерите си ги уништиле кариерите

Читај повеќе

Барди поради повреда отпадна за Хрватска и Чешка

Читај повеќе

Де Роси презема одговорност: Не е виновна Аталанта што не сме во ЛШ

Читај повеќе

Шпанците открија како Чави го измамил Лапорта

Читај повеќе
  • play_arrow

Метла за Индијана: Бостон ќе се бори за титулата во НБА лигата

Читај повеќе

Модриќ: Донесов одлука, сакам само таму да ја завршам кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Скоти Пипен не знаеше ништо за клубовите што играа фајнлфор, ама му легна баклавата

Читај повеќе

Струга ги дозна противниците за ЛШ - ќе се надева на фортуната

Читај повеќе