Новак Ѓоковиќ

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Тенисерот Новак Ѓоковиќ во неделата загуби во финалето на Вимблдон од Карлос Алкарас, кој втора година по ред го освои најскапоцениот трофеј во тенискиот свет.
Read more

Алкарас му се качи на глава на Ноле: Навивачите бесни поради карикатурата

Marca oвојпат можеби претера.
Read more

Судир на титаните на Вимблдон: Алкарас против Ѓоковиќ во реприза на ланското финале

Шпанецот Карлос Алкарас и Србинот Новак Ѓоковиќ денеска ќе ги одмерат силите во финалето на третиот Грен слем во сезоната на Вимблдон.
Read more
play_arrow

Откриена вистинската причина за лутата реакција на Ѓоковиќ на Вимблдон

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го потресе тенискиот свет обраќајќи ѝ се на публиката по победата во осминафиналето против Данецот Холгер Руне, а сега е откриено и зошто реагирал толку бурно.
Read more

Ѓоковиќ загуби сет против анонимус, виновен му беше навивач

Денеска Новак Ѓоковиќ успеа да се пласира во осминафиналето на Вимблдон, но до победата стигна на многу потежок начин од очекуваниот.
Read more

Ѓоковиќ со совет до младите како да ги пребродат повредите: Верувам дека Калин бргу ќе се врати на терените

Новак Ѓоковиќ често изјавува дека со внимание ги следи младите тенисери од нашиот регион и дека секогаш е подготвен да им помогне со тоа што ќе го пренесе своето огромно и драгоцено искуство.
Read more

Ѓоковиќ: Нема да ги завршам натпреварите во 3 часот наутро

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ вели дека му е драго што Вимблдон има ограничување на термините за натпревари.
Read more
play_arrow

Новак Ѓоковиќ почна да тренира по операцијата на коленото

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ синоќа соопшти дека почнал да тренира по операцијата на коленото.
Read more

Ѓоковиќ повеќе не е најдобар: Синер е прв, Алкарас втор, а Ноле падна на 3. место

За првпат од септември 2023 година челната позиција на АТП листата не му припаѓа на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, кој поради повреда на коленото мораше да се повлече од овогодинешниот Ролан Гарос.
Read more

Прва фотка од Ѓоковиќ по операцијата: На патерици се прости од Париз

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го оперираше менискусот на десното колено, а денеска потврди дека сѐ поминало добро преку фотографија на која се гледа како се движи со помош на патерици.
Read more

Ѓоковиќ oпериран во Париз – го пропушта Вимблдон, во прашање Олимпијадата

Новак Ѓоковиќ денеска во Париз го оперираше менискусот. Српскиот тенисер ја донесе оваа одлука со цел биде подготвен за Олимписките игри во Париз. Исто така јасно е дека Ѓоковиќ нема да учествува на Вимблдон.
Read more

Ѓоковиќ се повлекува од Ролан Гарос и остана без првото место на АТП листата

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска направи магнетна резонанца за да се утврди состојбата на неговото колено по вчерашната повреда, а за жал дозна дека мора да се повлече од Ролан Гарос.
Read more
реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more

5 симптоми кои укажуваат на проблеми со црниот дроб

Read more