Живот

Месечен хороскоп за април: Три знака ќе имаат животен пресврт

Месечниот хороскоп за април предвидува дека три знаци ќе доживеат голем пресврт овој месец: на еден му се насмевнува нова љубов, друг го очекува раскинување, а трет ќе добие животна бизнис прилика.
Read more

Дали треба да позајмувајте пари на роднини и пријатели?

Тешки времиња, уште потешки избори.
Read more

Зошто одлучив да немам деца?

Изборот да се нема деца сè уште е стигматизиран во многу општества, особено оние со традиционални или патријархални вредности кои ги гледаат бракот и родителството како суштински компоненти на зрелоста и личното
Read more

Спанковците се поинтелигентни и посреќни од ранобудниците

Луѓето кои тешко стануваат од кревет наутро се попаметни, покреативни и посреќни од луѓето кои се ранобудни.
Read more

Здравите деца мора да внесуваат глутен во исхраната

Со оглед на тоа дека денес во супермаркетите се нудат најразлични производи без глутен, оваа храна треба да биде на менито на децата само ако патат од интолеранција на глутен, или поточно од автоимуната болест ци
Read more
play_arrow

Која е идеалната температура за храната да трае долго во вашиот фрижидер?

Ако храната ви се расипува побрзо од вообичаено, причината може да биде несоодветна температура во фрижидерот и замрзнувачот - за првиот се препорачува 4°C или пониска, додека идеалната температура за замрзнување
Read more

Кои се петте најнечисти површини во вашата кујна?

Според новото истражување на Универзитетот Дрексел, повеќето домови веројатно прекршуваат неколку здравствени правила.  
Read more

Неделен хороскоп: Кого го очекува љубовна криза, а кој ќе заработи пари?

Девиците ќе го решат прашањето за наследство или ќе се зближат со влијателна личност, додека Вагите конечно ќе запознаат личност која целосно ќе им одговара.
Read more

Почна владеењето на Овен. Што треба да знаете за луѓето родени во овој огнен знак?

Од 21 март до 20 април трае владеењето на Овенот.
Read more
play_arrow

Дилета Леота е бремена: Наскоро ќе бидеме тројца

Дилета Леота, една од најубавите спортски новинарки во Италија, преку својот Instagram профил ја сподели најубавата можна вест.
Read more

Tри хороскопски знаци кои тешко ќе се справат со поместување на часовникот

Поместувањето на часовникот обично може да влијае на нашите биоритми и спиење, така што некои знаци може да се чувствуваат попогодени од другите.
Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Некои хороскопски знаци се почесни од останатите, а овие три се на врвот на оваа листа.
Read more
реклама

Месечен хороскоп за април: Три знака ќе имаат животен пресврт

Read more

Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Read more

Зошто Германија и Јапонија сериозно се вооружуваат?

Read more

Пресврт - iOS 17 ги носи најбараните функции на iPhone

Read more