Останати спортови

Хокеар лажирал вакцинација: Доби тешка суспензија и загуби 1,68 милиони долари

Националната хокеј лига (НХЛ) строго го казни играчот на Сан Хозе Шаркс, Евандер Кејн, откако беше фатен со фалсификуван сертификат за вакцинација против COVID-19.
Read more
play_arrow

Во античка Олимпија запален олимпискиот оган за ЗОИ Пекинг 2022

Во храмот на божицата Хера во античка Олимпија на грчкиот полуостров Пелопонез, во присуство на претседателката на Грција, Катерина Сакеларопулу, претседателот на Меѓународниот олимписки комитет Томас Бах, претседателот на грчкиот олимписк
Read more

Мекгрегор објави навреди кон Хабиб, па го избриша твитот

Ирскиот борач Конор Мекгрегор на брутален начин повторно упати навреди кон Хабиб Нурмагомедов и неговата сопруга, порачувајќи дека рускиот борач се оженил со братучетка.
Read more

Приведен сопругот на убиената атлетичарка Тироп

Кениската полиција го приведе денеска сопругот на кениската атлетичарка на долги патеки Агнес Тироп (25), која претходно оваа недела беше пронајдена избодена до смрт со нож во својот дом.
Read more

Мекгрегор објави фотографија со џоинт: Побогат сум од цел УФЦ

ММА борачот Конор Мекгрегор уште еднаш предизвика бројни реакции со објава на социјалните мрежи. Овој пат објави фотографии од Мајами на кои се гледа како консумира марихуана.
Read more

Каратистите на „Макпетрол“ освоија седум медали на престижниот „Кроација опен“

Членовите на карате клубот „Макпетрол“ од Скопје викендов учествуваа на престижниот меѓународен турнир „Кроација опен“ во Риека, каде што се закитија со седум медали.
Read more

Мекгрегор објасни зошто Вајлдер изгуби од Фјури

Изминатиот викенд британскиот боксер Тајсон Фјури ја задржа титулата на светски шампион во WBC откако во 11 рунда го нокаутира Дионтеј Вајлдер и ја испиша втората победа против него.
Read more

Вајлдер излезе од болница откако ја скрши раката во мечот против Фјури

Дионтеј Вајлдер ја скрши раката по вчерашниот спектакл во кој беше поразен од Тајсон Фјури во Лас Вегас. По мечот тој веднаш бил однесен во болница.
Read more
play_arrow

Фјури спектакуларно ја одбрани титулата светски првак

Британскиот боксер Тајсон Фјури (33) ја одбрани светската титула во тешка категорија откако го нокаутира Американецот Дионтеј Вајлдер (35) во 11-тата рунда во спектакуларна борба за WBC појасот, во T-Mobile Arena
Read more
play_arrow
filter

Мекензи: Убавите жени мораат повеќе да се докажуваат во рингот

Натпреварувачката во УФЦ, Мекензи Дерн, вели дека за убавите жени кои се бават со овој спорт е многу потешко бидејќи поради нивниот изглед треба дополнително да се докажуваат во рингот.
Read more

Ништо од најголемиот кикбокс спектакл на годината

Откажана е борбата меѓу Рикo Верховен и Алистер Оверим, кикбокс спектакл на годината кој требаше да се одржи на 23 октомври.
Read more
play_arrow

Славен бодибилдер пронајден мртов во хотелска соба

Славниот бодибилдер Џорџ Питерсон е пронајден мртов во хотелска соба, неколку дена пред почетокот на натпреварот Mr. Olympia.
Read more
реклама

Најдобри во зодијакот - и астролозите бираат да им се родат децата во овој знак

Read more

Како изгледаат снимки на белите дробови од вакциниран и невакциниран ковид пациент?

Read more

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Read more

Осум секс митови што важат само во порно филмови

Read more