ММА борач удри девојка по задникот, веднаш беше исфрлен од организацијата

ММА борачот од Иран, Али Хеибати, направи сосема неразбирлив потег во пресрет на неговата борба во Шампионатот за хардкор фајтинг (ХФЦ).

Хеибати имаше борба со Ерменецот Аркадиј Осипјан, а моментот на „затемнување на умот“ му се случи пред самата борба.

Имено, атрактивната ринг-девојка влезе во октагонот носејќи табла со број 1, пред првата рунда, а кога минуваше пред Хеибати, тој со нога ја удри по задникот.

Не беше силен удар, но секако ја налути девојката која се сврте кон Иранецот и му кажа неколку зборови.

URL

По кратка дискусија, на Иранецот му беше дозволено да се бори, запиша пораз, а потоа организацијата објави дека добил забрана за понатамошно натпреварување под нејзино покровителство.

„Имајќи ја предвид сериозноста на прекршокот, како и видео снимките и доказите што ги прегледа здружението, беше одлучено трајно да се суспендира Али Хеибати од организацијата Hardcore Fighting Championship. Да се ​​почитуваме“, соопшти руската организација во соопштението.

Хеибати ѝ се извини на девојката што ја удри, но веќе беше залудно.

Тагови
реклама

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Read more

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Што се случува со вашето тело ако изедете повеќе од 20 цреши дневно?

Read more

Останати спортови

Контроверзниот Кирјос сака да се проба во бокс, веќе има список со противници

Read more

Поразениот Фјури со тешка повреда во болница го испратил победникот Усик

Read more

Бекеле по 12 години повторно на Олимписките игри

Read more

Зошто Фјури не го ни погледна Украинецот Усик пред борбата на векот?

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Роналдо: Не бркам рекорди, тие ме бркаат мене

Читај повеќе
  • play_arrow

7 најкатастрофални трансфери со кои фудбалерите си ги уништиле кариерите

Читај повеќе

Барди поради повреда отпадна за Хрватска и Чешка

Читај повеќе

Де Роси презема одговорност: Не е виновна Аталанта што не сме во ЛШ

Читај повеќе

Шпанците открија како Чави го измамил Лапорта

Читај повеќе
  • play_arrow

Метла за Индијана: Бостон ќе се бори за титулата во НБА лигата

Читај повеќе

Модриќ: Донесов одлука, сакам само таму да ја завршам кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Скоти Пипен не знаеше ништо за клубовите што играа фајнлфор, ама му легна баклавата

Читај повеќе

Струга ги дозна противниците за ЛШ - ќе се надева на фортуната

Читај повеќе