Концепти

play_arrow

Камион што поминува 5.000 километри годишно на сончева енергија

Scania има многу интересен предлог за патниот транспорт.
Read more
filter

Volkswagen го покажа новиот модел ID - дали ќе влезе во производство?

Иако Tesla не планира Plaid верзија на Model 3, Volkswagen подготви исклучително интересен електричен автомобил.
Read more

Mercedes Vision One-Eleven е ѕвездата на автосаемот во Минхен

Mercedes Vision One-Eleven се појави на автосалонот во Минхен и им оддава почит на експерименталните автомобили C 111 од 60-тите и 70-тите години на минатиот век.
Read more

Volkswagen го претстави концептот ID. GTI, доаѓа и сериската верзија

Volkswagen официјално го претстави својот нов концепт наречен ID. GTI Concept, кој ја поврзува 48-годишната историја на легендарниот модел GTI со електричната иднина на германската компанија.
Read more
filter

Како би изгледал Porsche 911 Targa со ДНК на Taycan?

Информациите дека во палетата на актуелните модели на Porsche само култниот 911 ќе го преживее бранот на електрификација и ќе остане последниот Мохиканец кога станува збор за SUS моторите, ја разбуди имагинацијата на дигиталните уметници.
Read more
filter

Bugatti EB112 го слави 30. роденден: Суперавтомобил што никогаш не стигна до производство

Концептниот суперавтомобил со четири врати на Bugatti го слави својот 30-ти роденден.
Read more
filter

Конечно забележан исклучително реткиот Chrysler Thunderbolt од 1941 година

Сегашната понуда на Chrysler од само два модела, 300 и Pacific, во најмала рака е тажна. Но, не беше секогаш така.
Read more
play_arrow

Како е направен најнискиот автомобил во светот?

Најнискиот автомобил во светот доаѓа од Италија и е базиран на легендарниот мал автомобил.
Read more
filter

Македонецот кој го дизајнираше новото Југо го претстави остатокот од семејството

Кога првпат го пријавивме предлогот за дизајн на новото Југо, многумина реагираа позитивно. Сега го откриваме целото семејство на модели.
Read more
filter

Студент го дизајнираше електричниот Opel Rocks E-Xtreme

Opel Rocks-e се појави во август 2021 година како верзија со германска ознака на Ami на Citroën, што всушност е мало градско електрично возило.
Read more
play_arrow
filter

Електрична „Буба“ привлече внимание на улиците на Париз

Фотографиите и видеата направени во Париз се доказ дека концептот за електрична „Буба“ на Volkswagen, односно моделот Beetle, не е само дигитална креација, бидејќи прототипот се појави на улиците на француската п
Read more
filter

Alpine го претстави LMDh прототипот со кој наскоро ќе влезе во друштвото на најбрзите

Alpine A424 е прототипот со кој француската автомобилска компанија ќе се натпреварува во најмоќната класа во Светскиот шампионат во издржливост (WEC - World Endurance Championship) почнувајќи од следната сезона.
Read more
реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more