Концепти

play_arrow

Кинеска компанија подготвува автомобил кој го прочистува воздухот

Hedervik studio дизајнираше нов концепт за електричен автомобил кој го прочистува воздухот. Филтерот интегриран во моделот Airo е идеален за прочистување на издувните гасови од другите возила.
Read more
filter

Electron Quasar: Хиперавтомобил кој ќе развива 2.300 КС

Германската компанија Elektron Motors го најави новиот концепт за потполно електричен хиперавтомобил под назив Elektron Quasar.
Read more
filter

Пред светската премиера - објавени фотографии од Mercedes Ц класа

Пред светската премиера на новата генерација на Ц класа, на интернет се појавија фотографии на кои може да се види како ќе изгледа најновиот Mercedes кој е одговор на BMW Серија 3 и Audi A4.
Read more

Hyundai откри кога пристигнува Ioniq 5

Hyundai најави дека во наредните неколку години ќе претстави нови електрични модели и тоа под брендот Ioniq.
Read more
play_arrow
filter

Погледнете што сѐ може да направи дигиталниот кокпит на Samsung

Samsung го претстави својот најнов дигитален кокпит дизајниран за полесна комуникација и забава во движење.
Read more

Volvo подготвува нов електричен автомобил

Уште од почетокот на декември, Volvo соопшти дека започнува со производство на електрични мотори во нивната фабрика во Шведска. 
Read more

Audi RS3 пристигнува со повеќе од 400 коњски сили

Audi RS3 ќе дебитира во септември 2021 година, а се шпекулира дека ќе го движи 5-цилиндричен мотор.
Read more

Apple го подготвува својот автомобил кој ќе дебитира во 2021

Компанијата Apple сè уште работи на својот Apple Car, автомобил кој би требало да дебитира во 2021 година.
Read more
filter

Nissan ги откри првите детали за новиот Qashqai

Компанијата Nissan се подготвува за претставување на новата генерација на моделот Qashqai, а сега ги открија и клучните детали.
Read more
play_arrow

Словаците го изненадија светот и претставија летечки автомобил

Приказната за летачките автомобили е стара неколку децении, а последниве години станува сѐ поактуелна.
Read more
filter

Како би изгледала новата генерација на легендарната „пегличка?

Fiat е познат по успешните мали автомобили. Дали ќе биде така и во иднината?
Read more
play_arrow

Објавен тизерот за Golf R – ќе биде најмоќниот Golf досега

Новиот Volkswagen Golf R се појави на тестирањето на патеката во Нирбургринг, а сега германската компанија објави и тизер со кој го најавува неговото пристигнување.
Read more
реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Вучиќ: Една голема сила ќе побара повлекување на КФОР и УНМИК од Косово

Read more

Чиј е Ерусалим?

Read more

Нејмар со иронична порака: Ви благодарам што ме лишивте од финалето

Read more