Поблиску до ѕвездите со концептот Chrysler Halcyon

Chrysler Halcyon е концепт автомобил со автономни способности, а патниците можe да ja затемнат стаклената покривка и самите да ги преклопат седиштата за да го вклучат „режимот на гледање ѕвезди“.

Оваа опција вклучува приказ на проширена реалност на шофершајбната, кој проектира информации за ѕвезди и соѕвездија.

Исто така, може да прикажува видеоповици и да дава информации за опасностите од патот, а возачот може да му наложи на возилото да ги вклучи воланот и педалите кога е во режим на автономно возење.

Halcyon е опремен со вештачка интелигенција која може да ги запомни преференциите и историјата на возачот кога станува збор за локацијата.

URL

Откако ќе се избере дестинација, автомобилот може да вози кон неа додека возачот и другите патници уживаат во погледот на ѕвезденото небо.

Remote video URL
Тагови
реклама

Три уреди во домот што никогаш не треба да се исклучуваат од струја

Read more

Откриена најголемата змија што некогаш живеела на Земјата

Read more

Едно цвеќе е идеално за балконите кои повеќе се во сенка

Read more

Симптоми на висок крвен притисок кои се јавуваат за време на спиењето

Read more

Концепти

Новиот хиперавтомобил на MG забрзува до стотка за 1,9 секунди

Read more

Поблиску до ѕвездите со концептот Chrysler Halcyon

Read more

Hyundai на 4 нозе: Електромобилот изгледа како од филм, но производителот има сериозни планови

Read more

Porsche 911 Turbo S на TechArt развива 790 КС

Read more
 

Автомобили

Новиот хиперавтомобил на MG забрзува до стотка за 1,9 секунди

Читај повеќе
  • filter

Врвна прецизност и динамика: претставен новиот Cayenne GTS

Читај повеќе

Дали амонијакот може да биде алтернатива на фосилните горива?

Читај повеќе

Богати до небо: Колку заработува автомобилската индустрија?

Читај повеќе
  • filter

Mazda SUV CX-80: Три реда седишта и за клиентите во Европа

Читај повеќе
  • filter

Први фотографии: Новиот Citroën C3 Aircross има 7 седишта

Читај повеќе

Пад во продажбата на автомобили, производителите го преиспитуваат укинувањето на бензинците

Читај повеќе
  • filter

Ford почна да прима нарачки за најмоќниот Mustang досега

Читај повеќе

Volkswagen инвестира 2,5 милијарди евра во Кина

Читај повеќе