Хардвер

Пристигна Raspberry Pi 5 со низа подобрувања, чини 60 и 80 долари

И покрај сомневањата дека тоа ќе се случи годинава, Raspberry Pi 5 сепак беше претставен.
Read more

Што е USB-C и зошто навистина ни треба?

Создавањето на USB-C конекторот беше мотивирано од желбата конечно да се најде решение за конфузијата што ја создаваат мноштвото различни конектори.
Read more

Meta и LG подготвуваат VR слушалки за 2025 година

Судбината на Meta Quest Pro 2 уредот е неизвесна, па дури и ако не е откажана, како што сугерираат некои извештаи, овие слушалки не можат да се натпреваруваат со слушалките Vision Pro на Apple.
Read more

На што треба да внимавате кога купувате нов лаптоп?

Знаеме дека не е лесно да се избере нов лаптоп - еве неколку работи на кои треба да обрнете внимание при купувањето.
Read more
play_arrow
filter

DJI ја претстави камерата Osmo Action 4 со поголем сензор и подобра стабилизација

Помина неполна година од претставувањето на камерата DJI Osmo Action 3, но и покрај ова пристигна четвртата генерација.
Read more

Ново откритие ветува - батериите на телефоните ќе траат подолго

Како ви звучи 44% подолго траење на батеријата на телефонот? Новата технологија би можела да го овозможи токму тоа.
Read more

Apple работи на лаптоп со екран на преклопување

Asus е вистински пионер кога станува збор за лаптопи со екран на преклопување благодарение на линијата Zenbook Fold на компанијата, но во иднина би требало да се соочи со сериозна конкуренција.
Read more
filter

MacBook Air со 15-инчен екран конечно стана реалност, чини 1.299 долари

Она за што долго време се шпекулираше конечно се оствари, Apple конечно го претстави MacBook Air во со нетрпение очекуваната варијанта од 15 инчи.
Read more

Бирајќи го идеалниот Bluetooth звучник: 6 работи на кои треба да се внимава

Понудата на Bluetooth звучницитеникогаш  не била поголема. Доколку сакате да направите добар избор, на овие 6 работи треба да обрнете внимание.
Read more

Дали знаете дека USB стикот има рок на траење?

USB стиковите, како и другите уреди, имаат свој рок на траење, односно има ограничен век пред овие уреди да ги оштетат нашите податоци.
Read more

Откриени спецификациите на Pixel Tablet на Google

Google ќе го претстави својот Pixel Tablet на својата I/O конференција, а во пресрет на тој настан беа откриени спецификациите и цената на овој таблет компјутер.
Read more

Митови и вистини за полнењето батерија на смартфонот

Просечниот животен век на батеријата на еден смартфон е една до две години, а со правилна употреба може да се продолжи нејзината трајност.
Read more
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more