Филм & ТВ

Дејвид Карузо некогаш и сега - оди препознај го

Главниот лик од серијата „CSI: Miami“ по долго време е виден во јавност - актерот е невозможно да го препознаете.
Read more

Контроверзен избор на актерот кој ќе го глуми Доналд Трамп во нов биографски филм

Ѕвездата на филмскиот универзум на Marvel, Себастијан Стен, ќе го портретира контроверзниот Доналд Трамп во претстојниот биографски филм The Apprentice, пренесува Deadline.
Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Oppenheimer

Филмот за познатиот физичар Џ. Роберт Опенхајмер го освои светот и заслужено постигна голем успех со кој ретко кој биографски филм може да се пофали.
Read more

Фановите го избраа најомразениот лик од ТВ-серии

Секоја серија има еден лик што повеќето гледачи го мразат. Понекогаш глумата е толку веродостојна што се претвора во реален живот.
Read more
play_arrow

Ема Стоун ветува екцентрична изведба во новиот филм Poor Things

Од режисерот Јоргос Лантимос и продуцентката Ема Стоун доаѓа неверојатната приказна и фантастичната еволуција на Бела Бакстер (Стоун), млада жена вратена во живот од брилијантниот и неортодоксен научник д-р Гудвин Баксте
Read more
play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Секоја недела TorrentFreak внимателно ги разгледува најпиратираните филмови на торент-страниците.
Read more
play_arrow

Бредли Купер со задоволство повторно би глумел во франшизата The Hangover

Бредли Купер откри дека би сакал повторно да глуми во франшизата што го прослави пред повеќе од десет години.
Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со Barbie

Филмот Barbie на Грета Гервиг, со Марго Роби во главната улога, е еден од најуспешните филмови во историјата.
Read more

Бредли Купер откри каде ги поминува празниците и со тоа ги изненади сите

Бредли Купер во својот нов филм „Maestro“ го глумеше познатиот американски композитор, пијанист и диригент Ленард Бернстин и откри како со години се подготвувал за улогата.
Read more

Кој би го препознал како студент денес еден од најдобите актери во историјата?

Можете ли да го препознаете младиот човек на фотографијата? Стана еден од најдобрите актери на сите времиња.
Read more
play_arrow

Трејлер за 4K ремастерираниот The Abyss на Џејмс Камерон

На 6 декември во кино-салите низ САД ќе биде прикажана 4К ремастерираната верзија на филмот „The Abyss“ од 1989 година на легендарниот режисер Џејм Камерон.
Read more
play_arrow

Киану Ривс ги откри своите два најлоши филма: Беа катастрофа

Канадскиот актер Киану Ривс неодамна им откри на медиумите кои свои два филма ги смета за најлоши.
Read more
реклама

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Зошто треба да јадете кисела зелка цела зима?

Read more

Откриено дека црната дупка во центарот на Млечниот Пат ги искривува времето и просторот

Read more