Промо

Со A1 Net Protect блокирани повеќе од 35 илјади безбедносни закани во февруари

Да останеме соодветно заштитени во интернет просторот е од исклучително значење, а имајќи предвид дека смарт телефоните се уредите на кои секој од нас има значајни инофрмации потребно е и соодветно да ги заштитиме.
Read more

Младите европски амбасадори ја поздравија финансиската помош од 80 милиони евра на ЕУ за земјава

По соопштувањето на веста дека Северна Македонија доби неповратна финансиска помош од 80 милиони евра за справување со последиците од глобалната економска и енергетска криза, нашите млади европски амбасадори го поздравија овој потег на Евр
Read more

Нина Неданоска се обрати на првиот настан на жени лидери во банкарскиот сектор

На 22.03.2023 г. се одржа првиот настан на жени лидери во банкарскиот сектор во земјава, на кој се разговараше за најголемиот предизвик за новата генерација жени лидери, а тоа е зелената економија.
Read more

Промотивен орочен депозит со камата однапред - Штедење во Стопанска банка АД - Скопје

Ако сте во дилема како да ги инвестирате своите слободни средства, искористете ја оваа одлична можност и вложете ги своите средства на промотивниот орочен депозит за кој каматата се исплаќа однапред, во моментот на вложување на ср
Read more

Рекорд за SEAT: Повеќе од 1 милион продадени SUV возила во светот

• Arona е најпродаваниот модел од SUV понудата на SEAT кој успеа да надмине милион продадени единици во трите нејзини модели за шест години
Read more

Македонски Телеком прославува 100 000 корисници на оптика

Поголеми брзини без дополнителен надомест
Read more

Виталиа потпиша меморандум за соработка со Фармацевтскиот факултет: Размена на знаења за подобро утре

Виталиа и Фармацевтскиот факултет при УКИМ денеска потпишаа меморандум за соработка.
Read more

Graduate програмата на Дамила е одлично место за почеток на вашата кариера

Програмата ја одреди насоката на нашите кариери, нè научи да
Read more

Централната зграда на Шпаркасе Банка во Охрид станува енергетски ефикасна

Шпаркасе Банка АД Скопје, како општествено одговорна компанија што има за цел да го намали негативното влијание врз животната средина, во 2022 година реализираше значајни проекти што позитивно влијаеја врз средината, како и подигнување на
Read more

Повисоки плати и месечни бонуси за вработените во Веро и Jumbo

Линеарно зголемување на платите и воведување месечни бонуси за вработените во Веро и Jumbo маркетите се мерките што ги презема менаџментот на компанијата со цел да го подобри животниот стандард на своите вработени.
Read more

Ефикасни системи за надзор на пазарот – предуслов за безбедни пазари во регионот

Системите за надзор на пазарот играат значајна улога во одржувањето на безбедни пазари и поттикнување на довербата меѓу потрошувачите и економските оператори.
Read more

Заменете го месото во исхраната – изберете Veggie Joy од Виталиа!

Периодот на Велигденските пости е добро време да пробате алтернативни начини на исхрана, кои ќе ви овозможат прочистување на телото од токсините, регулирање на телесната тежина и општо подобрување на здравствената состојба по напорните два пост-но
Read more
реклама

Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Read more

Брук Шилдс: Агаси збесна кога глумев со Џои во Friends

Read more

Зошто Германија и Јапонија сериозно се вооружуваат?

Read more

САД одби да објави снимки од соборените НЛО-а: Тоа е строго доверливо

Read more