Овие празници Coca-Cola го слават духот на Дедо Мраз во сите нас

Coca-Cola денеска ја претставија долгоочекуваната празнична кампања „НА СВЕТОТ МУ СЕ ПОТРЕБНИ ПОВЕЌЕ ДЕДО МРАЗОВЦИ“, во чии рамки делата што изобилуваат со добрина, добра волја и дарежливост се на врвот на новогодишниот список на Дедо Мраз.

Со овогодишната празнична кампања, Coca-Cola го прославува дедомразовскиот дух во секој од нас, мотивирајќи нè да се придружиме на празничната веселба и заедништво, да споделиме Coca-Cola со саканите, да им помогнеме на соседите или, пак, да изненадиме некој од семејството со празничен оброк. 

Поради тоа што празниците не се празници без реклама на Coca-Cola, телевизискиот спот ќе почне да се емитува на 15 ноември, означувајќи го почетокот на празничниот период од годината. 

Силната поврзаност помеѓу Coca-Cola и Дедо Мраз трае повеќе од еден век. Coca-Cola бележи долга поврзаност со сликата на Дедо Мраз, откако неговиот лик за првпат бил употребен во празничните реклами во 20-тите години на минатиот век. Во 1931 година, Coca-Cola го ангажирала Хедон Сандблом, илустратор од Мичиген, да создаде слики од Дедо Мраз што ќе бидат вметнати во празничните реклами на брендот. Препознатливата слика е синоним за Coca-Cola, а оригиналните дела може да се најдат во уметнички галерии низ светот. 

Поради тоа што духот на добрина, дарежливост и добра волја живее во сите нас, Coca-Cola состави дигитален квиз за да утврдите каков Дедо Мраз сте. Со помош на квизот „Дознај каков Дедо Мраз си“ (Find Your Inner Santa) достапен преку апликацијата Coca-Cola и преку пребарувачот во вашиот мобилен телефон, ќе добиете одговор на тоа каков вид Дедо Мраз сте врз основа на вашите одговори. 

Поради тоа што темата на годинашната кампања е токму поттикнување на празничната добрина, Coca-Cola стапи во партнерство со Црвениот крст преку донации и меѓусебна поддршка. Како дел од празничната кампања, Coca-Cola ќе донира средства на Црвениот крст. 

За повеќе информации посетете ја страницата https://www.coca-cola.com/mk/mk/offerings/xmas-2023.

Тагови
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Промо

Празници се ближат! Coca-Cola го најавува караванот што го прославува духот на Дедо Мраз во сите нас

Read more

10 години во Singular низ призмата на првите вработени во македонската канцеларија

Read more

Овие празници Coca-Cola го слават духот на Дедо Мраз во сите нас

Read more

Есенска „генералка“ – брзо, лесно и економично до блескав дом

Read more
 

Ново

Баерн за Вирц ќе го урне клупскиот рекорд

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога сѐ ќе тргне наопаку

Читај повеќе
  • play_arrow

Хамас ослободи уште 12 заложници

Читај повеќе
  • play_arrow

Капело: Головите на Јуве - Интер ја уништија играта

Читај повеќе

Јавниот превоз утре и задутре со изменет режим

Читај повеќе

Четката за заби треба темелно да се мие еднаш неделно

Читај повеќе
  • play_arrow

Левица: Трамвај наместо БРТ на Шилегов, конечни место половични решенија

Читај повеќе

Путин испрати предупредување до Западот

Читај повеќе

Цената на литиумот падна за 75%, а електричните автомобили сѐ уште се прескапи

Читај повеќе