Гејминг

play_arrow

Кои видеоигри се достапни за PS5?

Од Sony неодамна ги објавија деталите и цената за новиот PlayStation од последната генерација кој ќе чини 499 евра, а верзијата наречена Digital Edition ќе чини 399 евра.
Read more

Нашиот Барди меѓу најдобрите изведувачи на слободни на „FIFA 21“

Македонскиот репрезентативец е во Топ 5 на новата игрица за фудбалери со најдобри оценки при изведување на слободни удари.
Read more
play_arrow

Играта „Horizon Forbidden West“ ќе биде достапна и за PS4

Оние кои сакаат да ја играат „Horizon Forbidden West“ на Sony нема да мора да ја купат конзолата PlayStation 5 бидејќи играта наскоро ќе биде достапна и за PlayStation 4.
Read more
play_arrow

За сите обожаватели на Хари Потер - пристигнува новата игра „Hogwarts Legacy“

На спектакуларниот настан на Sony освен што ги објавија деталите и цената на новата конзола PlayStation 5, ги најавија и новите игри кои наскоро ќе бидат д
Read more
play_arrow
filter

Sony ја објави цената и деталите за PlayStation 5

Од Sony објавија дека на 12 септември ќе започне продажбата на PlayStation 5, a нарачките се во тек. Соопштена е цената и другите детали за конзолата.
Read more
play_arrow

Седум шокантни пресврти во видеоигри што ја сменија франшизата

Време е за уште една интересна анализа на Gameranx, овојпат поврзана со неочекувани пресврти во приказната на познати видеоигри.
Read more

Кои се најбрзите играчи на новата „FIFA 21“?

Брзоногите фудбалери секогаш биле преценети на игриците, па ова се опциите доколку со нетрпение ја чекате новата „FIFA 21“.
Read more
play_arrow

Супер Марио слави 35 години – Дали се чувствувате старо?

Ако сте долгогодишен љубител на видеоигри, а веќе сте на возраст да имате деца, голема е веројатноста дека нема да може да ги играте со вашите деца видеоигрите од вашето детство.
Read more
play_arrow

Најдобрите нови stealth видеоигри во 2020

Дечките од Gameranx сметаат дека нема многу голем избор на stealth игрици во 2020 година за PC, PS4 или Xbox One, но сепак доволно игри нудат солидни елементи од овој вид.  
Read more
play_arrow

Се сеќавате на играта Mafia? Ова се десетте новитети во римејкот

Обожавателите на култниот класик од 2002 година сигурно ќе сакаат барем да видат што е поразлично во римејкот Mafia Definitive Edition.
Read more
play_arrow

Пет видеоигри што беа премногу амбициозни за да бидат пуштени на пазарот

Некои најавувани видеоигри низ годините изгледале премногу добри за да бидат вистинити и така и се покажало. Премногу амбициозни и футуристички, овие игри никогаш не ја видоа „светлината на денот“.
Read more

Microsoft најави нова и помала верзија на Xbox

Read more
реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more

Велешанка двапати силувана од соседот, напаѓачот е притворен

Read more

Осум знаци дека пиете премногу кафе

Read more