Гејминг

PlayStation 5 добива нов џојстик

Компанијата Sony почна развој на следната генерација VR систем за PlayStation 5 конзолата, а потпретседателот Хидеаки Нишино откри неколку детали за тоа.
Read more

Call of Duty: Black Ops има изненадување за вистинските фанови

Видеоиграта Call of Duty: Black Ops доби втора сезона, а вистинските фанови забележаа дека конечно ќе се оствари долго најавуваното доаѓање на зомбијата во CoD: Warzone.
Read more

Дали е ова крајот на популарната GTA?

Гејмерите понекогаш премногу „уживаат“ во видеоигрите, така што границата помеѓу реалноста и виртуелниот свет е заматена.
Read more
play_arrow

Играта „Tony Hawk’s Pro Skater“ пристигнува на Xbox, PS5 и Nintendo Switch

Видеоиграта „Tony Hawk’s Pro Skater“ се враќа на мобилните платформи, но нема да биде достапна за Game Boy Advance.
Read more
play_arrow

Се враќа легендарната игра Diablo 2

Гласините од пред неколку дена се покажаа како точни - навистина ќе добиеме нова верзија на видео играта Diablo 2.
Read more
play_arrow

Петгодишен гејмер ја „убива“ конкуренцијата

Гејмер покажа неверојатни вештини во совладување на играта Valorant и сам победи четворица други играчи.
Read more
play_arrow

Колку пари треба да издвоите за позлатен PlayStation 5?

Претставена е новата конзола PlayStation 5 која чини вртоглави половина милион долари.
Read more
play_arrow

Гејмери, подгответе се: Asus ќе го претстави ROG Phone 5

Asus ќе го претстави новиот паметен телефон ROG Phone 5 следниот месец.
Read more
play_arrow

Mario Golf во јуни ќе биде достапна на конзолата Nintendo Switch

Nintendo ја враќа својата серија Mario Golf во рачната конзола Switch со нов наслов.
Read more
play_arrow

Најголем во светот: Овој PlayStation 5 има 3 метри и 227 килограми

Секоја Sony PlayStation конзола се продава во десетина милиони примероци, но PlayStation 5 најверојатно ќе биде најпопуларната досега.
Read more

Гејмерски сон: Апдејтирајте додека спиете

Многумина воопшто не размислуваат за ажурирање на видеоигрите, што значи дека често се случува да бидат принудени да чекаат додека некоја заборавена игра не го преземе ажурирањето, што може да го одложи задоволств
Read more
play_arrow

„Black Myth: Wukong“ доби нов трејлер

Студиото Game Science објави нов трејлер за играта „Black Myth: Wukong“, кој сигурно ќе ги заинтересира обожавателите на „Dark Souls“ серијалот.
Read more
реклама

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Трагедија во семејството на голманот на Ливерпул, се удави татко му

Read more