Што донесе бесплатното ажурирање за Gran Turismo 7?

Гејмерите кои ја поседуваат симулацијата за возење Gran Turismo 7 од денес ќе можат да преземат ново целосно бесплатно ажурирање.

Дел од ажурирањето се нови автомобили, а на листата се и Toyota GT-Ine (TS020) од 1999 година, Lamborghini Urus (2018) и Audi R8 Coupe V10 Plus (2016).

Иако Toyota GT-One не успеа да постигне севкупна победа на 24 часа Ле Ман, таа стана најбрзиот автомобил во еден круг, а исто така ја зазеде пол-позицијата и втората стартна позиција за трката во 1999 година. Исто така, болидот го зазеде првото место во GTP, но заврши на второто место во генералниот пласман откако му дупна гума додека се обидуваше да го претекне лидерот на трката.

Но, да се вратиме во светот на патните автомобили. Audi Ro V10 Plus станува дел од играта Gran Turismo 7 само неколку дена откако германската компанија го произведе последниот примерок. Автомобилот од играта е придвижуван од атмосферски 5,2-литарски V10 мотор, а со оглед на тоа дека е модел Plus, развива 610 КС и забрзува од 0 до 100 км/час за само 3,2 секунди.

Lamborghini Urus исто така ќе биде популарен извор на новата снежна патека. Го придвижува 4,0-литарски твин-турбо V8 мотор, кој испорачува 650 КС.

Покрај новите автомобили, Gran Turismo добива и нови налепници благодарение на партнерството со јапонската аниме серија за моторспорт „Highspeed Etoile“, така што гејмерите за ограничено време ќе имаат пристап до стикери со ликовите од серијата.

Конечно, играта добива нова позадина за режимот на фотографирање, а тоа се црешите во Фукушима. Предизвикот Jaguar ќе биде додаден во режимот single-player Cafe mod, додека новите трки ќе станат дел од менито World Circuits.

Ажурирањето 1.44 со нова содржина ќе биде достапно од денес потполно бесплатно.

Remote video URL
Тагови
реклама

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Read more

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Што точно му прави шолја кафе на телото од минута во минута?

Read more

Гејминг

Игрицата The Precinct е како GTA, но играчите имаат улога на полицајци

Read more

Grand Theft Auto 6 ќе пристигне во 2025 година

Read more

Игрицата EA FC ја губи лиценцата за Интер во следното издание

Read more

Нов гејмерски рекорд: Продадени 12 милиони игри за 12 недели

Read more
 

Гик

Дали во нашиот Сончев Систем се крие џиновска деветта планета?

Читај повеќе

Корисниците на Android потпевнувајќи можат да најдат песна на апликацијата YouTube Music

Читај повеќе

Гавраните знаат да бројат на глас

Читај повеќе

Apple подготвува екрани кои сами ќе се поправаат?

Читај повеќе

Познати спецификациите на смартфоните Honor 200 и Honor 200 Pro

Читај повеќе
  • filter

Poco F6 и F6 Pro се појавија на пазарот

Читај повеќе

Стигнаа нови емотикони: уморно смајли, харфа, лопата...

Читај повеќе

Дали веројатноста доаѓа од квантната физика?

Читај повеќе

Ray-Ban Meta очилата можат да прикачуваат фотографии директно на Instagram

Читај повеќе