Тенис

Ѓоковиќ: Го организиравме турнирот премногу рано, тоа беше грешка

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ уште еднаш зборуваше за организацијата на хуманитарниот турнир Адрија Тур, објаснувајќи дека е организиран премногу рано, што било грешка.
Read more

Стигнаа резултатите: Ѓоковиќ е позитивен на COVID-19

Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга се позитивни на коронавирусот, покажаа резултатите од тестовите направени вчера.
Read more

Виктор Троицки позитивен на коронавирус

Виктор Троицки стана третиот тенисер заразен со коронавирус по играњето на контроверзниот Адриа Тур на Новак Ѓоковиќ.
Read more

Ѓоковиќ утре ќе ги добие резултатите од тестирањето, потоа ќе се обрати на јавноста

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, беше тестиран за коронавирус и резултатите ќе ги добие утре, потврдено е од неговиот ПР тим.
Read more

Кирјос за коронавирусот кај тенисерите во Задар: Сосема глупава одлука за одржување на турнир

Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос како глупава ја оцени одлуката да се игра ревијален турнир во Задар организиран од Новак Ѓоковиќ. Кај неколку учесници на турнирот е пронајден коронавирус.
Read more

Ѓоковиќ одби да се тестира за коронавирус

Белград, 22 јуни 2020 (МИА) – Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ, одби да се тестира за коронавирус во Хрватска.
Read more

Откажано финалето на турнирот во Хрватска помеѓу Ѓоковиќ и Рубљев, Димитров позитивен на коронавирус

Последниот натпревар на ревијалниот турнир во Задар, „Адрија Тур“ е откажан.
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ одговори на критиките за „Адрија тур“

Освојувачот на 17 Грен слем титули и светски рекет број 1, Новак Ѓоковиќ одговори на критиките против одржувањето на добротворниот турнир „Адрија Тур“.
Read more

АТП го објави календарот – сезоната продолжува на 14 август

Асоцијацијата на професионални тенисери (АТП) го објави новиот календар за 2020 година според кој тениската сезона би требало да продолжи на 14 август.
Read more

УС Опен почнува на 31 август, без публика

УС Опен ќе се одржи помеѓу 31 август и 13 септември во Квинс, Њујорк, а на трибините нема да бидат пуштени навивачи. Веста ја потврди гувернерот на „Големото јаболко“ – Ендру Куомо.
Read more

Поголемиот дел од тенисерите не се согласуваат да се одржи УС Опен

Седумдесет отсто од играчите на АТП не се согласуваат да се одржи УС Опен под услови и ограничувања што организаторите на Грен слем турнирот во Њујорк планираат да ги наметнат.
Read more

Федерер аут до крајот на сезоната, Ѓоковиќ размислува да не оди на УС опен

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер најави дека нема да настапи во 2020 година.
Read more
реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more