Преполниот куфер ќе стане минато: Пробајте го генијалниот метод 333

Колку пати ви се случило да одите на патување со полн куфер, а потоа никогаш да не облечете половина од работите што сте ги донеле?

Ако досега сте се соочиле со овој проблем, би можел да ви помогне методот со интересното име 333, кој стана вирален на TikTok.

Имено, методот 333 е создаден од инфлуенсерката Рејчел Спенсер, чија намера била на своите следбеници да им покаже дека со само 9 парчиња облека - 3 горни, 3 долни и 3 пара чевли, може да се создаде огромен број на аутфити, што и самата го демонстрираше.

@rachspeed Replying to @specialdakota another one!! this time i did an oversized blazer, pointy toe boots, cardigans and more to mix it up #tryon #falloutfits #fitcheck ♬ This Will Be (An Everlasting Love) - Natalie Cole

Со оглед на тоа што нејзиното видео брзо стана вирално, нејзините следбеници ѝ побараа уште вакви видеа, па Рејчел направи уште неколку слични видеа, а во едно од нив успеа да создаде дури 19 комбинации од само 9 парчиња.

@rachspeed the secret is a scarf as a ✨top✨i can prob carry my vacay items all in a tote!! #333outfitchallenge #packwithme #vacationoutfits #capsulewardrobe #outfitinspo ♬ Murder On The Dancefloor - Sophie Ellis-Bextor

Откри и дека методот 333 го смислила пред едно патување во Лондон и дека најмногу го користи кога пакува гардероба за патување.

Генијалноста на овој метод се крие во неговата способност да трансформира неколку парчиња облека во безброј стилски комбинации. Со стратешко мешање и усогласување на горните делови, долните и чевлите, патничките можат без напор да преминат од ден во ноќ, од обични прошетки до елегантни вечери.

Тагови
реклама

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Read more

Што точно му прави шолја кафе на телото од минута во минута?

Read more

Стил

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Read more

Сензационално издание на шведската убавица Елса во Кан

Read more

Наоми Кембел во Кан блесна во фустан што првпат го носеше во 1996 година

Read more

Мет Гала 2024: Кој ја погоди, а кој ја промаши темата?

Read more
 

Магазин

Знаци кај децата кои може да укажуваат на дислексија

Читај повеќе

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Читај повеќе

Што точно му прави шолја кафе на телото од минута во минута?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ризичен експеримент: Намерно дозволил да го проголта анаконда

Читај повеќе

Неколку причини зошто Водолиите се генијалци

Читај повеќе

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Читај повеќе

Знаци што откриваат дека некој е емотивно недостапна личност

Читај повеќе
  • play_arrow

Авантурата наречена Red Bull Can You Make It? 2024 е во полн ек!

Читај повеќе

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Читај повеќе