Hats and the City – нов едиторијал на шапки од Мирјана Јосифоска

Hats and the City е новиот едиторијал на модната линија шапки од дизајнерскиот бренд Мирјана Јосифоска.

Автентичноста на четирите дами во Њујорк од доцните деведесетти е вткаена во новиот едиторијал на колекцијата шапки од Мирјана Јосифоска – првиот македонски дизајнерски бренд за шапки. Во месецот на жената, женскоста ја воздигнуваме на урбано ниво, инспирирано од жените кои постојано се во чекор со нови предизвици и кои притоа успеваат да зрачат со елеганција и сигурност.

Протагонистките од серијалот Sex and the City чии модни комбинации остануваат засекогаш врежани во историјата на модата, овој пат се инспирација за Hats and the City – едиторијал снимен низ улиците на Скопје.

Sophia in Black за вечерно излегување, Monica in Classic Red за важниот денски состанок или Linda in Royal Blue за вино со пријателките – секоја од нив зазема свој став, а вие оставате впечаток со вашата нова комбинација за отворање на пролетната сезона.

Направени од 100% рециклирана сертифицирана волна, со отстранлива тул мрежа или врвки, шапките и беретките целат кон намалување на текстилниот отпад. Одберете уникатен додаток – кажете „да“ за одржлива мода.

Видеото и фотографиите се снимени од страна на Меланија Николовска, како и видео продукцијата. Фото едитор на едиторијалните фотографии е Sam W. Lab. Модел за модниот едиторијал е Надја Миланова (Подиум). Шминката и фризурата е изработена од студентите Агнеса Ајризи, Тамара Андоновска, Исра Амати и Анастасија Пластовска од СУГС „Димитар Влахов“ под менторство на Ферихан Махмуд - Кека. Облеката е од продавницата Игралиште (Скопје), како и чантите од Main Days.

Мирјана Јосифоска е првиот македонски дизајнерски бренд за шапки, кој изработува софистицирани додатоци инспирирани од класична женска убавина. Мисијата на компанијата е да го намали текстилниот отпад преку одржлив дизајн и етичко производство во специјализирано студио во Тетово.

Модниот бренд пред две години ја промовираше првата колекција на шапки наречена The Seven.

реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Стил

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Read more

Сензационално издание на шведската убавица Елса во Кан

Read more

Наоми Кембел во Кан блесна во фустан што првпат го носеше во 1996 година

Read more

Мет Гала 2024: Кој ја погоди, а кој ја промаши темата?

Read more
 

Магазин

Кои хороскопски знаци живеат по мотото „Целта ги оправдува средствата“?

Читај повеќе

Суперхрана која може да го намали крвниот притисок

Читај повеќе

Зошто е важно да јадете зелен лиснат зеленчук во лето?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Летна салата со печена пченка

Читај повеќе

Седум навики на родителите кои воспитуваат среќни деца

Читај повеќе

Како помалку да се потите на високи температури?

Читај повеќе

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Читај повеќе

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Читај повеќе
  • play_arrow

Вреди да вклучите рерна: Најдобриот рецепт за крцкави печени компири

Читај повеќе