Нема одмор за најубавата спортска новинарка во светот

За Дилета Леота нема одмор - ниту во недела.

Италијанската спортски новинарка објави атрактивни фотографии на Instagram и на тој начин покажа како изгледа нејзината работна недела.

Леота се јави од стадионот „Џузепе Меаца“ во Милано, каде го следеше натпреварот меѓу Интер и Наполи, но ја искористи можноста да одржи и еден час по мода.

Таа блесна во комбинација која зрачи со едноставност и елеганција. Целото издание го комплетираше со шминка во „голи“ тонови и брановидна фризура.

Убавата Италијанка навистина може да ја оправда титулата најубава новинарка. Тоа и го покажа со објавата од два дена порано, кога ги израдува фановите со фотографии од елегантна вечерна комбинација.

Да потсетиме, фаталната русокоса се породи на 16 август минатата година и на свет ја донесе ќерката Арија, која ја доби со вереникот, голманот Лорис Кариус.

реклама

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Read more

Што точно му прави шолја кафе на телото од минута во минута?

Read more

Стил

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Read more

Сензационално издание на шведската убавица Елса во Кан

Read more

Наоми Кембел во Кан блесна во фустан што првпат го носеше во 1996 година

Read more

Мет Гала 2024: Кој ја погоди, а кој ја промаши темата?

Read more
 

Магазин

Знаци кај децата кои може да укажуваат на дислексија

Читај повеќе

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Читај повеќе

Што точно му прави шолја кафе на телото од минута во минута?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ризичен експеримент: Намерно дозволил да го проголта анаконда

Читај повеќе

Неколку причини зошто Водолиите се генијалци

Читај повеќе

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Читај повеќе

Знаци што откриваат дека некој е емотивно недостапна личност

Читај повеќе
  • play_arrow

Авантурата наречена Red Bull Can You Make It? 2024 е во полн ек!

Читај повеќе

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Читај повеќе