Google конечно ги ажурира апликациите за iOS

Google остави многу од своите iOS апликации без ажурирања од почетокот на декември, што загрижи многу корисници, бидејќи тие честопати добиваат порака за застареност на апликациите при најавување на профилите на Google.

Според 9to5 Google, овој пост е завршен, па сега апликациите како YouTube добиваат ажурирање на iOS. И покрај фактот дека сè оди како што треба сега, многумина се прашуваа за што всушност се работи, пренесува Engadget.

Така, некои од упатените „пуштија муабет“ дека Google всушност не се согласува со промените во политиката за приватност што ги воведе Apple, така што немаше нови надградби толку долго.

Google не обезбеди официјални информации за тоа, но неодамна ги ажурираше апликациите како YouTube Music, Studio или TV за iOS. Сепак, корисниците се надеваат дека наскоро ќе пристигне ажурирање за Google Chrome, во спротивно може да има безбедносни проблеми.

Тагови
реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Софтвер

Како да блокирате несакани повици?

Read more

Apple ја поднови Siri

Read more

Внимавајте: Новиот Android вирус се преправа дека е ажурирање на системот

Read more

Апликација која споделува најмногу лични податоци – Дали ја користите?

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Дали ја откривме најдобрата Суперземја досега?

Читај повеќе

Што подготвуваат од Apple за овој април?

Читај повеќе
  • filter

Како изгледаше првиот Apple компјутер пред 45 години?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

AlphaDog  - кинескиот одговор на роботското куче на Boston Dynamics

Читај повеќе
  • filter

Samsung летово ќе ги покаже новите смартфони на преклоп

Читај повеќе

Што да направите доколку мобилниот ви падне во вода?

Читај повеќе

Падна одлука: Контаминираната вода од Фукушима сепак ќе заврши во океанот

Читај повеќе

Нура ал Матруши влезе во историјата како првата арапска астронаутка

Читај повеќе

Популарни PlayStation франшизи доаѓаат на мобилни уреди

Читај повеќе