Honor Flip доаѓа оваа година, во развој е и Ring

Годинава Honor ќе претстави смартфон кој се преклопува и кој е наречен Honor Flip.

Минатата година, Honor навести пристигнување на телефон на преклопување, но беше истакнато дека компанијата нема да брза со пазарот додека не добие уред кој ќе се истакнува. Се чини дека е постигнат посакуваниот напредок, бидејќи извршниот директор на Honor, Џорџ Чао, потврди во интервју за CNBC дека смартфонот што се преклопува доаѓа годинава.

Чао рече дека телефонот со преклопување е во завршна фаза на развој и дека компанијата е голем оптимист за напредокот на уредите на преклопување.

Покрај тоа, Honor работи и на паметен прстен, кој ќе се вика Honor Ring. Уредот ќе биде дел од растечката палета на паметни уреди за носење на Honor и поголем фокус на следењето на здравјето, сето тоа испреплетено со напредокот на технологијата за вештачка интелигенција.

Тагови
реклама

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Read more

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Хороскопски знаци кои не се љубоморни: имаат целосна доверба

Read more

Промени во исхраната со кои ќе ослабете до лето

Read more

Мобилни

Apple ќе овозможи поправка на iPhone со користење на користени делови

Read more

HMD ги претстави Nokia мобилните 6310, 5310 и 230

Read more

Motorola ги откри спецификациите на смартфонот Moto G64 5G

Read more

Најевтините телефони ќе доживеат бум – цвета продажбата на смартфони

Read more
 

Гик

Apple ќе овозможи поправка на iPhone со користење на користени делови

Читај повеќе

Starlink ќе обезбеди брз интернет на првата приватна вселенска станица

Читај повеќе
  • play_arrow

Месечината се превртела одвнатре нанадвор пред милијарди години

Читај повеќе

Имаме само уште две години да ја спасиме планетата Земја

Читај повеќе

Лудиот германски проект за затворање на Медитеранот и делумно намалување на водата

Читај повеќе
  • filter

HMD ги претстави Nokia мобилните 6310, 5310 и 230

Читај повеќе

Facebook Messenger конечно доби 4 нови функции кои долго ги чекавме

Читај повеќе
  • filter

Motorola ги откри спецификациите на смартфонот Moto G64 5G

Читај повеќе

Voyager 1 е надвор од Сончевиот Систем, со месеци испраќа чудни податоци

Читај повеќе