Илон Маск стави точка

Извршниот директор на Twitter, Илон Маск, објави твит со само една точка на својот профил, што ги подели неговите следбеници и предизвика многу шпекулации за значењето на твитот.

Корисниците на Twitter објавија бројни интересни коментари под твитот, а самиот твит за кратко време стана вирален на интернет.

Апстрактниот твит моментално има повеќе од 29,9 милиони прегледи и над 197 илјади лајкови.

URL

Контекстот на овој твит засега не е познат, а Маск неодамна истакна дека претходните три месеци биле „исклучително тешки“.

Маск истакна дека морал да го спаси Twitter од банкрот, додека истовремено извршувал должности во компаниите Tesla и SpaceX.

Останува да видиме на што се однесува твитот со точка и на која од компаниите во сопственост на ексцентричниот милијардер.

Тагови
реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

При полициска акција на наплатна рампа кај Тетово запленето големо количество дрога

Read more

Вести

Relativity Space лансираше 3D печатена ракета, но не стигна во орбитата

Read more

Неочекувано светлосно шоу на небото над Калифорнија

Read more

Повеќе од 1.000 артефакти во музејот Метрополитен поврзани со шверцери и крадци

Read more

Со години беше мит и легенда: Мачколисицата потврдена за посебен вид

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Relativity Space лансираше 3D печатена ракета, но не стигна во орбитата

Читај повеќе

Што да направите ако го изгубите или ви го украдат телефонот?

Читај повеќе

Колку би можело да чини iPhone 15?

Читај повеќе

Instagram смета дека нема доволно реклами, ќе ги праќа во нотификации

Читај повеќе
  • play_arrow

Неочекувано светлосно шоу на небото над Калифорнија

Читај повеќе

Повеќе од 1.000 артефакти во музејот Метрополитен поврзани со шверцери и крадци

Читај повеќе

Со години беше мит и легенда: Мачколисицата потврдена за посебен вид

Читај повеќе

Се гаси уште еден пиратски сајт за симнување

Читај повеќе

Дали животот на Земјата има вонземско потекло?

Читај повеќе