Instagram конечно воведува една долгоочекувана опција

Instagram конечно ќе го подобри користењето на оваа социјална мрежа преку десктоп и лаптоп компјутери.

Instagram за десктоп постои, но една опција во моментов не е можна - објавување преку компјутер.

На почеток можевте да ги прегледувате само објавите на другите корисници, па Instagram со текот на времето додаде да може да гледате сториња, да коментирате и на крајот да испраќате пораки.

Останува да ја воведат можноста за објавување од компјутер, што ќе го сторат наскоро.

URL

Корисниците ќе можат на компјутер да прават сè што може да се прави на апликацијата, па на крајот ќе остане само уште да се развие опцијата за пребарување на десктоп, што е одлично за апликацијата.

Instagram во моментов ја тестира најновата опција што ја вметнува, но сè уште не е познато кога можноста за објавување ќе стигне до нашите компјутери.

Тагови
реклама

Научниците открија каде може да има вонземјани кои ја набљудуваат Земјата

Read more

Бон Џови и покрај богатството пет дена неделно мие садови во ресторан

Read more

Русите објавија снимка од протерувањето на британскиот разурнувач

Read more

Од понеделник ќе се издаваат документи со новото уставно име

Read more

Интернет

Никогаш не поврзувајте го вашиот iPhone со оваа Wi-Fi мрежа

Read more

Три нови опции на Facebook Messenger

Read more

Триесет и четири жени го тужат Pornhub

Read more

Се продава оригиналниот изворен код за www

Read more
 

Гик

Microsoft денеска ќе го претстави новиот Windows 11

Читај повеќе

„Беко“ воведува еколошки апарати за здрава планета

Читај повеќе
  • play_arrow

Научниците открија каде може да има вонземјани кои ја набљудуваат Земјата

Читај повеќе

Вселенско тело налик планета ќе помине најблиску до Земјата од времето на неандерталците

Читај повеќе

Објавени рендери за новиот Samsung Watch Active 4

Читај повеќе

Lenovo произведе безжичен полнач за лаптоп

Читај повеќе
  • play_arrow

Десетте највисоки планини во Сончевиот Систем

Читај повеќе

Какви камери ќе имаат Samsung Galaxy S22 и S22 Plus?

Читај повеќе

Ако ги имате овие 8 Android апликации - избришете ги веднаш

Читај повеќе