Најмалку новозаразени во Италија во последните 20 дена

Според најновите податоци, во Италија во изминативе 24 часа биле забележани 3.599 нови случаи на заразени со новиот коронавирус.

Ова претставува пад од 17% во бројот на новозаразени во споредба со претходниот ден кога беа забележани 4.316 нови случаи на COVID-19 во земјата и воедно е најмала бројка на новозаразени во еден ден во изминатите 20.

Според податоците на Цивилната заштита на Италија, во изминатите 24 часа од оваа болест починале 636 пациенти, а оздравеле 1.022.

Во Италија досега се регистрирани 132.547 пациенти со коронавирус. Од последиците на коронавирусот во оваа земја досега починаа 16.523 луѓе, а оздравеа 22.837.

Заклучно со денеска тестирани се 721.732 Италијанци, а хоспитализирани се вкупно 28.976 пациенти, од кои 3.898 се на интензивна нега.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Нови 89 случаи на заразени со коронавирусот, починати 7 лица

Read more

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more

Филипче: Огромен дел од новозаразените не се придржувале до мерките

Read more

Свет

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Редици на границата Андора-Франција за снабдување со алкохол и цигари

Read more

Миланската катедрала ги отвори вратите за посетители

Read more

Кина и Иран им порачаа на САД: Оставете го народот да дише

Read more

Вести

Србија: Маж уби брачна двојка, па се закла

Читај повеќе

За само еден ден 696 скопјани аплицирале за субвенции за велосипед

Читај повеќе

Јовановски: Тврдењата на обвинителката се цитати од филмови, а не цврсти докази

Читај повеќе

ДИК: Не сме почнале подготовки за предвремените избори, ја почитуваме владината уредба

Читај повеќе

Османи: Ниту една рестриктивна мерка не е подобра од личната свест

Читај повеќе

„Гласен текстилец“ бара времено затворање на конфекциите во Штип

Читај повеќе

Мисајловски: Со ваков тренд на заболени несериозно е да се зборува за избори и да се лицитира со датуми

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Читај повеќе
  • play_arrow

Редици на границата Андора-Франција за снабдување со алкохол и цигари

Читај повеќе