Не ви се допаѓа новиот Facebook? Има начин како да го вратите стариот

Ако не ви се допаѓа новиот дизајн на социјалната мрежа Facebook, постои начин да се вратите на стариот.

Екстензијата наречена Old Layout ќе ви помогне во тоа.

Екстензијата функционира така што ќе го „измами“ Facebook, односно ќе го претстави вашиот компјутер дека е постара верзија од вистинската, па така стариот изглед на социјалната мрежа ќе се прилагоди на наводните спецификации на уредот.

Сè што треба да направите е да ја преземете екстензијата и тоа е тоа.

Можеби ќе треба повторно да го вчитате Facebook за да ја направите промената. Екстензијата ќе ви овозможи и кога ќе посакате да се вратите на новиот дизајн.

Old Layout е достапен бесплатно и можете да го преземете тука за Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox и Microsoft Edge.

Важно е да се знае дека има неколку ограничувања или недостатоци при користење на оваа екстензија.

На пример, Facebook постојано ќе ви испраќа известувања дека користите стар интернет прелистувач, можеби нема да можете да пристапите до некои од карактеристиките што ги има новиот Facebook, а во одреден момент Facebook може да ја прекине поддршката за прелистувачот зад кој „се криете“.

Тагови
реклама

Таксист нашол 300.000 евра и му ги вратил на сопственикот

Read more

Генијален трик за возачи: Одмрзнете ги прозорците за 10 секунди

Read more

Ова се најдобрите серии во последните 10 години

Read more

Филипче: Вратени на работа 40 медицински сестри

Read more

Интернет

Snapchat нуди милион долари дневно за најзабавните видеа

Read more

Топ 10 најлоши лозинки за 2020, дали вашата е меѓу нив?

Read more

Не е брзината, ниту латенцијата: Што ја прави 5G мрежата толку посебна?

Read more

WhatsApp воведува опција за бришење на пораките по седум дена

Read more

Гик

ЕУ покрена постапка за враќање во сообраќај на авионите Boeing 737 Max

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте се со CAT S42, првиот телефон со антибактериска заштита

Читај повеќе

Snapchat нуди милион долари дневно за најзабавните видеа

Читај повеќе

Кина успешно лансира роботизирано летало на Месечината

Читај повеќе

Клучни информации за дел од досегашните вакцини против COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Бекам ќе заработи од FIFA 2021 повеќе отколку што заработи со Манчестер

Читај повеќе

Познати нови детали за смартфонот OnePlus 9 Pro

Читај повеќе

Велешка „Брако“ создаде моќна еколошка машина за чистење

Читај повеќе

Никој не го прашува Трамп: Бајден ќе го добие претседателскиот профил на Twitter

Читај повеќе