Почина 27-годишен пациент од Липково од компликации од COVID-19

Од кумановскиот Центар за јавно здравје потврдија дека денеска на Инфективната клиника во Скопје починал 27-годишен пациент од Липково од компликации од COVID-19.

Од Центарот за јавно здравје информираат дека пациентот прво бил под надзор на матичен лекар, по што се лекувал на Инфективното одделение во Општа болница Куманово, а потоа, поради влошување на состојбата е префрлен на Инфективната клиника во Скопје.

Од Центарот информираат дека ги следат контактите на пациентот.

реклама

Пробајте нешто ново: Извонредни трикови за незаборавна предигра

Read more

Бил Гејтс: Треба да се подготвиме за нова пандемија

Read more

Прељубниците имаат навики кои ги издаваат: Дали сте ги забележале?

Read more

Зависност од порнографија: Кои се симптомите и како точно се лекува?

Read more

Хроника

Словенец со години го криел телото на покојната мајка поради пензијата

Read more

Приведена жена во тетовско поради напад на сопругот

Read more

Девојка од Штип најдена мртва во нејзиниот дом

Read more

Скопјанец спасен од водите на Вардар

Read more

Вести

Словенец со години го криел телото на покојната мајка поради пензијата

Читај повеќе

Мицкоски: Формирање на ковид комисија и што поскоро полициски час

Читај повеќе

Гебрејесус: Постои ризик сиромашните да бидат прегазени во стампедото за вакцина

Читај повеќе

Израел годинава извршил 35 напади врз Сирија

Читај повеќе

Дневен ковид биланс: 387 новозаразени и 35 починати

Читај повеќе

Ѓоргиев: Бугарските барања се апсолутно неприфатливи за нас, дијалогот да продолжи

Читај повеќе

Воздухот во Европа е значително подобрен, но сепак предизвикува многу смртни случаи

Читај повеќе

Ангелов: Ситуацијата е под контола, обезбедувањето на болниците ќе биде превентивно

Читај повеќе

Вакцината против COVID-19 во државава ќе стигне во првите месеци од 2021 година

Читај повеќе