Приведени четири лица од Стајковци, нападнале вработен на бензинска станица

Полицијата вчера лиши од слобода четири лица од скопското село Стајковци, кои на 20 јуни физички нападнале вработен на бензинска станица во скопската населба Ченто, информираат денеска од Министерството за внатрешни работи.

– На 23 јуни 2021, полициски службеници од СВР Скопје, по преземени мерки и активности, ги лишиле од слобода А. Б. (42), Г. Б. (41), В. Б. (30) и Ј. Б. (26), сите од село Стајковци, скопско, кои на 20 јуни 2021 физички нападнале вработен на бензинска станица во скопската населба Ченто, се вели во соопштението од МВР.

Тие биле приведени во полициска станица и во координација со Јавен обвинител, по целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава. 

Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more

Хроника

Сузбиена криминална група инволвирана во недозволена трговија со дрога и оружје

Read more

Пронајден човечки труп во близина на „Жировничко Анче“

Read more

Голема полициска акција во Скопје, се апсат лица вмешани во трговија со дрога и оружје

Read more

Пронајден машки труп во каналот од хидросистемот „Брегалница“

Read more
 

Вести

Кризен штаб на Србија: Трета доза вакцина за лицата со хронични болести

Читај повеќе

Pfizer: Третата доза од вакцината ја зголемува заштитата од делта сојот до 100 пати

Читај повеќе

До крајот на денот ќе се намали временската нестабилност, утре до 41 степен

Читај повеќе

Донесен ребалансот на Буџетот

Читај повеќе
  • play_arrow

Сузбиена криминална група инволвирана во недозволена трговија со дрога и оружје

Читај повеќе

Нови 47 случаи на COVID-19 од 3.593 тестирања

Читај повеќе

Шумски пожар кај Анталија, хотелите немаат вода и струја, во тек евакуација

Читај повеќе

DW: Груевски отворил фирма во Унгарија

Читај повеќе

Шахпаска: Да се почитува Законот за безбедност и здравје при работа

Читај повеќе