Пробајте нешто ново: Извонредни трикови за незаборавна предигра

Предиграта е неправедно запоставен дел од сексуалниот чин, токму таа е клучна за совршен секс. На многу луѓе, особено на жените, им е потребна долга подготовка за пенетрација која максимално ќе ги возбуди.

Инспирирајте се од овие луди секси идеи и трикови за предигра и овозможете си секс од соништата. Освен што ќе ја разбудите страста во вас, ќе се мотивирате за понатамошно истражување на сопствената сексуалност.

1. Дискретно провоцирајте го партнерот во јавност

Сексуалната возбуда и игра во јавност не значи нужно дека треба да имате секс на јавно место. Доволно е да го провоцирате партнерот и да внимавате никој да не ве види. Допирајте се под масата или гледајте се сензуално, дури и најневиниот допир може да стане возбудлив.

2. Предигра пред огледало

Ако немате огледало во спалната соба, тогаш набавете си. Многу ќе ви се најде за жешка предигра во која ќе уживате и двајцата. Вашиот партнер нека застане пред огледалото, а вие појавете се и заведувајте го така што ќе го гледате неговиот одраз во огледалото. Клекнете на колена и пружете му орален секс додека тој го гледа сето тоа. Бидете сигурни дека долго ќе го памети тоа доживување.

3. Истражете ги ерогените зони

Машкиот стомак е многу чувствителен, особено во пределот на папокот до препоните. Минете нежно низ таа зона со прстите или со јазикот и чекајте тој да се возбуди. Немојте да заборавите дека оние делови од телото кои немаат врска со сексот можат да бидат многу чувствителни.

4. Орален секс со меурчиња

Отворете пенлив пијалак и напијте се голтка од него, а потоа пружете му орален секс додека во устата ви избиваат меурчиња. Тоа ќе создаде незаборавна сензација на неговиот пенис.

Сличен ефект може да постигнете и со коцка лед со која ќе минувате по неговото тело додека не се стопи.

Тагови
реклама

Шахпаска: Пензиите ќе се исплаќаат редовно, во јануари ќе бидат зголемени

Read more

Полицијата казни пратеник бидејќи зборувал на телефон додека возел на патот Куманово-Скопје

Read more

Џонсон: Ситуацијата со коронавирусот ќе биде многу поинаква на пролет

Read more

Категорично „не“ од австралиските власти за барањата на Ѓоковиќ

Read more

Љубов и секс

Најчестите причини зошто некои жени чувствуваат болка во текот на сексот

Read more

Трите најверни хороскопски знаци

Read more

Пет работи кои секоја изневерена жена треба да ги знае за љубовницата

Read more

Знаци дека партнерот е несигурен во себе и незадоволен во врската

Read more
 

Магазин

  • filter

Идеја за десерт: Лава колач

Читај повеќе
  • play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Читај повеќе

Зошто секое утро треба да пиете маслиново масло?

Читај повеќе
  • play_arrow

8-минутни вежби за истегнување за луѓе кои имаат седечка работа

Читај повеќе

Зошто никогаш не треба да држите диети?

Читај повеќе

Најчестите причини зошто некои жени чувствуваат болка во текот на сексот

Читај повеќе
  • play_arrow

Во Гиза откриени 52 гробници меѓу кои и на кралицата Неит

Читај повеќе

Работници во австралиска фабрика украле лосос вреден милиони долари

Читај повеќе

Ова се спортовите од кои луѓето најбрзо се откажуваат

Читај повеќе