Рамос ги смирил Нејмар и Мбапе

Серхио Рамос помогна да се реши конфликтот меѓу ѕвездите на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе и Нејмар. Според Le Parisien 36-годишниот ветеран се вклучил и помогнал да се реши проблемот кој настана на мечот со Монпелје.

Бразилецот по мечот со Монпелје (5:2) изрази незадоволство поради тоа што Французинот стана редовен изведувач на пенали на клубот. На самиот натпревар одигран викендот, Мбапе го промаши првиот пенал, а подоцна сакаше да го изведе и вториот досуден за ПСЖ, но Нејмар не му дозволи, па тој го реализираше.

Подоцна во француските медиуми се појавија информации дека Мбапе побарал од раководството на ПСЖ да го продаде Нејмар.

Претходно се дозна дека инцидентот бил разрешен по средбата на играчите со директорот на парискиот клуб Луис Кампос. Во исто време, дефанзивецот Серхио Рамос делувал како уште еден посредник меѓу страните во конфликтот.

реклама

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more

Фудбал

ЛШ: Проблеми со повреди на двете страни пред дербито Интер – Барселона

Read more

Меѓу загинатите на стадионот во Индонезија најмалку 32 деца

Read more

Анчелоти: Секогаш се прави драма кога Реал нема да победи

Read more

Како се случуваат три црвени картони за една минута?

Read more
 

Спорт

ЛШ: Проблеми со повреди на двете страни пред дербито Интер – Барселона

Читај повеќе
  • play_arrow

Меѓу загинатите на стадионот во Индонезија најмалку 32 деца

Читај повеќе
  • play_arrow

Маскотата на Денвер Нагетс заработува повеќе од повеќето кошаркари

Читај повеќе
  • play_arrow

Слабо НБА: Феникс изгубија од Аделаида среде Америка

Читај повеќе
  • play_arrow

Анчелоти: Секогаш се прави драма кога Реал нема да победи

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се случуваат три црвени картони за една минута?

Читај повеќе

Неверојатниот Холанд постави рекорд кој тешко дека некој некогаш ќе го сруши

Читај повеќе

Ѓоковиќ: Неиграњето три месеци ми беше мотивација за турнирот во Тел Авив

Читај повеќе
  • play_arrow

Тен Хаг: Не го ставив Роналдо бидејќи го почитувам

Читај повеќе