МК сцена

Денеска дури 7 концерти на #КултураВоВремеНаКорона

Денеска дури 7 концерти на #Култура ВоВремеНаКорона

Денес е светски ден на џезот, па по тој повод во скопски МКЦ денешната богата програма ќе биде посветена на џез-музиката.
Read more
Концертите на отворено продолжуваат во Скопје

Концертите на отворено продолжуваат во Скопје

Кај Музејот на современа уметност во Скопје вечер, во 20 часот, ќе се одржи нов концерт од програмата „Култура во време на Корона“. Музичката група „Ај кју“ (EYE CUE) ќе одржи едночасовен концерт.
Read more
Слушнете го новиот сингл на Дуке Бојаџиев и Марга Сол - Falling Into Existence

Слушнете го новиот сингл на Дуке Бојаџиев и Марга Сол - Falling Into Existence

Кога двајца исклучителни македонски музички уметници со светско искуство работат заедно, резултатот е неоспорно добар.
Read more
#СедиДома, ама излези на тераса: Втор концерт во полициски час во Скопје

#СедиДома, ама излези на тераса: Втор концерт во полициски час во Скопје

Денеска во Скопје ќе се одржи вториот концерт во време на полициски час, а овој пат можност да уживаат во музиката во живо ќе имаат жителите на Аеродром.
Read more
„Skopje Calling“ одложен за септември

„Skopje Calling“ одложен за септември

Наместо на 5 јуни, фестивалот „Skopje Calling“ ќе се одржи на почетокот од септември, потврди Авалон.
Read more
Слушнете ја македонската песна за Евровизија 2020
play_arrow

Слушнете ја македонската песна за Евровизија 2020

Објавена е македонската песна која годинава ќе нè претставува на Евровизија. Пејачот Васил Гарванлиев во Ротердам ќе настапи со песната „YOU“.
Read more
Како твитерџиите реагираа на Златна Бубамара на популарноста 2020?

Како твитерџиите реагираа на Златна Бубамара на популарноста 2020?

Минатата недела се одржа 23. издание на Златна Бубамара на популарноста во арената „Борис Трајковски“ во Скопје, каде беа доделени наградите за најпопуларните во 2019 година.
Read more
Која е Калина Велковска, девојката која го освои жирито на The Voice?

Која е Калина Велковска, девојката која го освои жирито на The Voice?

Македонската пејачка Калина Велковска е една од најнадежните кандидатки на бугарската вeрзија на шоуто за таленти The Voice.
Read more
„Ми се води љубов“ на „Фолтин“ доби видеоспот

„Ми се води љубов“ на „Фолтин“ доби видеоспот

Песната „Ми се води љубов“ од најновиот албум на Фолтин МОМÓМА, издаден во април 2019 година, доби видеозапис кој деновиве беше објавен на YouTube.
Read more
Концерт на „Фолтин“ на 14 февруари во МКЦ

Концерт на „Фолтин“ на 14 февруари во МКЦ

Read more
25 јануари 1981, роден е Тоше Проески

25 јануари 1981, роден е Тоше Проески

На денешен ден, пред 39 години е роден Тоше Проески, најпознатата македонска музичка ѕвезда. Тој го загуби животот во трагична сообраќајна несреќа во Хрватска, на 16 октомври 2007 година.
Read more
„Љубојна“ обновува уште една божикна песна

„Љубојна“ обновува уште една божикна песна

Скопје, 12 декември 2019 (МИА) – Традиционално и годинава се интензивираат активностите на Здружението „Бадникови поворки“, чија цел е да го подготви нашиот народ за достоинствено празнување на Христовото Раѓање – Божик.
Read more
реклама

Забрзано опаѓа бројот на заразени во Шведска, епидемиолозите не знаат точно зошто

Read more

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Read more

Кацин: Словенија има добра епидемолошка ситуација, но проблем се младите

Read more

Нов Зеланд по 102 дена има 4 новозаразени, веднаш воведен карантин

Read more