Скопјанец застрелан во кражба на Бит Пазар

Скопје, 10 ноември 2019 (МИА) – Во СВР Скопје вчеравечер, околу 20 часот, била пријавена кражба на улица „192“ на Бит Пазар.

Во текот на кражбата бил испукан куршум од пиштол кој завршил во ногата на скопјанецот А.Ш. (42).

Како што денеска информира Министерството за внатрешни работи, повредениот бил префрлен во болница каде му била констатирана повреда на стапалото и по укажната лекарска помош бил пуштен на домашно лекување.

Возилото во кое е извршена кражбата е обезбедено. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

реклама

Хроника

Се запали возилото со изборен материјал од Гостивар на пат кон ДИК

Read more

На скопскиот аеродром уапсено 19-годишно момче од Бојане

Read more

Тешко повреден 55-годишен пешак во сообраќајка во Чаир

Read more

МВР постапува по пријавени инциденти на избирачки места

Read more

Вести

Duna: Апликацијата за изборниот процес функционира нормално, сајтот на ДИК беше хакиран

Читај повеќе

Шабани: ДИК во стандардна процедура ги проверува податоците за резултатите од изборите од ОИК

Читај повеќе

Италија забрани влез за државјаните на Србија, Косово и Црна Гора

Читај повеќе

Апасиев: Ова е досега невиден изборен грабеж

Читај повеќе

Се запали возилото со изборен материјал од Гостивар на пат кон ДИК

Читај повеќе

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ го има најголемиот кредибилитет да се бори за состав на новата Влада

Читај повеќе

Трамп го смени шефот на својата предизборна кампања

Читај повеќе

Бугарија ги затвори границите за државјани на Република Северна Македонија

Читај повеќе

СДСМ: Во податоците на ДИК недостатоци и грешки кои може да дадат неточна слика за конечниот резултат

Читај повеќе