Студено утро, потоа сончево со мала облачност

Времето денеска, по ниските утрински температури, во текот на денот ќе биде сончево со мала облачност.

Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец.

Утринските температури се движат од минус 15 Целзиусови степени на повисоките места во источните предели до минус 5 степени на југот од земјата.

Максималните дневни температури ќе бидат во интервалот меѓу минус 7 и 1 Целзиусов степен.

Во Скопје и околината денеска ќе биде сончево и студено со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од североисточен правец, а температурата ќе достигне до 3 степени.

Најстудено утрово е во Берово и на Попова Шапка со -16 степени, во Маврово се измерени -13, во Битола и Скопје -12, Штип и Крушево -11, Припеп и Струмица -10, Охрид -7 и во Гевегелија и Дојран -5 степени.

Најмногу снег има на Попова Шаопка 46 сантиметри, во Маврово 18, а четири во Крушево.

Во текот на ноќта времето беше претежно ведро и многу студено, на места со мала облачност и со слаб ветер главно од источен правец.

реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

При полициска акција на наплатна рампа кај Тетово запленето големо количество дрога

Read more

Македонија

Се прават анализи кои цени можат да се ограничат, без да има дисбаланс на пазарот

Read more

Ковачевски ја повика Бугарија да ги почитува пресудите на Судот за човекови права во Стразбур

Read more

УЈП: Апликацијата МојДДВ е прилагодена за скенирање до 2.100 денари

Read more

Без вода населба Пролет

Read more
 

Вести

Спречен транспорт на дрога вредна 100.000 евра, претреси во Арачиново, приведени двајца дилери

Читај повеќе

Се прават анализи кои цени можат да се ограничат, без да има дисбаланс на пазарот

Читај повеќе

Поскапе патарината во Србија

Читај повеќе

При полициска акција на наплатна рампа кај Тетово запленето големо количество дрога

Читај повеќе

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Читај повеќе
  • play_arrow

Ковачевски ја повика Бугарија да ги почитува пресудите на Судот за човекови права во Стразбур

Читај повеќе

Очекуваниот животен век во ЕУ намален во 2021 година на 80,1, кај нас на 73,2 години

Читај повеќе

УЈП: Апликацијата МојДДВ е прилагодена за скенирање до 2.100 денари

Читај повеќе

Кој всушност користи муниција со осиромашен ураниум и колку е таа опасна?

Читај повеќе