Тепачка во штипскиот затвор, надвор стигнала и поддршка од 30 лица

Синоќа во 23:57 часот во СВР Штип, Ш.Н. од с.Батинци, скопско, пријавил дека му се јавил неговиот син З.Н.. кој издржувал казна затвор во Казнено – поправната установа Затвор Штип и му рекол дека има информации дека во текот на ноќта ќе биде нападнат.

Исто така, околу полноќ во СВР Штип, од Казнено – поправната установа Затвор Штип било пријавено дека во затворот бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу две групи затвореници и дека имаат сознанија дека кон затворот се упатени повеќе лица како поддршка на едната група.

Полициски службеници од СВР Штип пред затворот затекнале 30 лица со 10 возила и при преглед на лицата и возилата, биле пронајдени и одземени дрвен и остар предмет.

За време физичката пресметка во установата, со повреди се здобил еден вработен, кој бил пренесен во Клиничка болница Штип за укажување на помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

реклама

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Read more

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Модриќ: Донесов одлука, сакам само таму да ја завршам кариерата

Read more

Хроника

Автомобил падна во Крива Река, загинаа возачот и сопатничката од Марино

Read more

Еден убиен, двајца повредени во пукање на Пластичарска

Read more

17-годишник пукал од неговото кон друго возило

Read more

Кучиња скитници искасаа три лица во Скопје

Read more
 

Вести

  • play_arrow

Британците ја тестираа најопасната подморница во светот

Читај повеќе

Русите направија фабрика за дронови што може да ја реши војната

Читај повеќе

Земјотрес во Скопје

Читај повеќе

Гаши се мести за спикерското столче

Читај повеќе

САД ја уверуваат Европа: Ќе продолжиме да ве снабдуваме со гас

Читај повеќе

На 30 јуни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ

Читај повеќе

Во некои ЕУ земји младите се повеќе против имигрантите од постарите

Читај повеќе

Бури и торнада во САД, повеќе од 20 мртви – 300 илјади луѓе останаа без струја

Читај повеќе

Северна Кореја сакаше да лансира шпионски сателит во Вселената, ѝ експлодира за неколку минути

Читај повеќе