Томас Милер има 100 победи во ЛШ

Фудбалерите на Баерн победија со 4:3 против Манчестер Јунајтед во првото коло од новата сезона во Лигата на шампионите.

УЕФА од овој натпревар го издвои остварувањето на легендарниот фудбалер на Баерн, Томас Милер.

Ветеранот стигна до 100 победи во елитното европско натпреварување.

На официјалниот профил на социјалните мрежи, УЕФА објаи дека Икер Касиљас има победа помалку од 177 натпревари, а лидер е Кристијано Роналдо со 115 триумфи на 183 меча.

На Милер му беа потребни 143 натпревари за да дојде до 100 победи во Лигата на шампионуте. Јасно е дека во текот на сезоната, Милер, ќе го престигне Касиљас, а не е далеку ниту од рекордот на Роналдо.

Тимот од Минхен на 3 октомври гостува во Копенхаген во следното коло од Лигата на шампионите.

URL
Тагови
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Фудбал

Баерн за Вирц ќе го урне клупскиот рекорд

Read more

Капело: Головите на Јуве - Интер ја уништија играта

Read more

На Кејн му лежи Бундесот: Постигна 18 гола и 5 асистенции, никој во Европа не е подобар од него

Read more

Спречен скандал во Барселона, играчите замолчени со пари

Read more
 

Спорт

Баерн за Вирц ќе го урне клупскиот рекорд

Читај повеќе
  • play_arrow

Капело: Головите на Јуве - Интер ја уништија играта

Читај повеќе

Верстапен прекрши непишано правило, не ги честеше колегите вечера

Читај повеќе

На Кејн му лежи Бундесот: Постигна 18 гола и 5 асистенции, никој во Европа не е подобар од него

Читај повеќе

Спречен скандал во Барселона, играчите замолчени со пари

Читај повеќе

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Читај повеќе

Сѐ за пари: Клуб од Дубаи ќе игра во Евролигата

Читај повеќе

ФИФА сака да ги зголеми овластувањата на ВАР технологијата

Читај повеќе

Спортска повреда: Му замрзнал пенисот за време на скијачка трка

Читај повеќе