Тројца повредени во судир на три возила на патот Штип – Делчево

Три лица се повредени, од кои едно потешко, во сообраќајна несреќа синоќа во 23:55 часот на магистралниот пат Штип – Делчево помеѓу три патнички моторни возила „голф“ со кочански регистарски ознаки, управувано од М.М.(34) од с.Облешево, „тигуан“ со кочански регистарски ознаки, управувано од К.Ј.(27) од с.Мојанци и „ауди А4“ со винички регистарски ознаки, управувано од Б.Ѓ.(34) од Виница.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на патничкото моторно возило „голф“ М.М., а сопатниците во патничкото моторно возило „тигуан“ С.Ј.(51) и Ж.Ј.(47) и двајцата од с. Мојанци се здобиле со телесни повреди, констатирани од лекар во Општата болница-Кочани, наведуваат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од ОВР-Кочани. 

реклама

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Шеикот ѝ мавташе на бразилска навивачка, тоа не ѝ се допадна на жена му

Read more

Хороскопски знаци кои немаат среќа во љубовта

Read more

Институт за војна: Русите ја менуваат тактиката

Read more

Хроника

Претрес во Тетово: Приведени шест лица, најден кокаин

Read more

Обвинение за скопјанец за насилство сторено од омраза кон ЛГБТИ лице

Read more

Малолетничка од Аеродром со нож ја нападнала мајка си

Read more

Судот му даде рок до 5 декември на Бирото за супервештачењето за Ласкарци

Read more
 

Вести

CNN најави отпуштања на вработените

Читај повеќе

Путин остана без 160 генерали и полковници

Читај повеќе

Писмо-бомба експлодира во украинската Амбасада во Мадрид, има повредени

Читај повеќе

Институт за војна: Русите ја менуваат тактиката

Читај повеќе

Русија забрани извоз на воена опрема за 40 земји, меѓу нив и Македонија

Читај повеќе

Близок соработник на Путин поднесе оставка

Читај повеќе

Африка на работ на глад, Русија донира 260.000 тони ѓубриво

Читај повеќе

ЕСМ ќе го преземе управувањето со Топлана Скопје Север, најави Ковачевски

Читај повеќе

Одбраната на обвинетите за убиството на Тот најави жалба

Читај повеќе