Украдени 4.000 ден и четири кутии виагра од аптека во Скопје

Вчера околу 18.30 часот непознат сторител извршил разбојништво во аптеката „Виола“ во Буњаковец при што одзел 4.660 денари од дневниот промет и четири кутии „Виагра“.

Кога влегол во аптеката крадецот со шприц ѝ се заканил на вработената дека ако не му даде пари ќе го употреби и ќе ја зарази со сида.

Откако ги зел парите, крадецот побарал и 4 кутии со таблети вијагра. Кога ги зел и таблетите излегол и се упатил во правец на Универзална Сала.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот. 

реклама

Хроника

Маж приведен во Скопје за навреда на полицајци

Read more

Четиригодишно дете почина по пад од трактор

Read more

Маж од кавадаречко приведен за недозволено поседување оружје

Read more

155 приведени во првите 24 часа од враќањето на рестриктивните мерки

Read more

Вести

Чулев: На земјава ѝ се потребни избори, но здравјето на граѓаните е приоритет

Читај повеќе

125 нови заразени со коронавирус, 46 се од Скопје

Читај повеќе

Филипче: Објавувањето број на новозаразени не смее да биде трка на ексклузивитет

Читај повеќе

Еден новозаболен и еден починат од COVID-19 во Прилеп

Читај повеќе

Маж приведен во Скопје за навреда на полицајци

Читај повеќе

МЗ: Филипче не прикривал 20 случаи на заболени од COVID-19

Читај повеќе

Четиригодишно дете почина по пад од трактор

Читај повеќе

Маж од кавадаречко приведен за недозволено поседување оружје

Читај повеќе

Брегзит во ќорсокак – дали преговорите ќе пропаднат?

Читај повеќе