Зошто треба да поставите системи, а не цели?

Јутјуберката Ровена Цаи, која води лајфстајл видеоблог сподели со нејзините следбеници една голема промена во нејзиниот живот.

Таа тврди дека животот ѝ се сменил на подобро откако почнала да си поставува системи што функционираат долгорочно, наместо цели по чие исполнување (или неисполнување) се чувствувала празно и пак почнувала одново.

Што значат функционални системи и како вие да изградите свои кои ќе функционираат за вас, научете од нејзиното видео.

реклама

Живот

Трик со кој ќе го вратите стариот сјај на белата облека

Read more

Четири прашања кои треба да си ги одговорите пред да го смените работното место

Read more

Колку губење коса е нормално? Шест знаци дека губите премногу коса

Read more

Кои навики ги имаат исклучително богатите и успешни луѓе?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Поцрвене небото над Ирак: Стотици хоспитализирани поради силна песочна бура

Read more
play_arrow
Седум работи што мажите ги сакаат, но никогаш нема да ги побараат

Седум работи што мажите ги сакаат, но никогаш нема да ги побараат

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како без масни наслаги: 15–минутни вежби за совршена линија

Read more
play_arrow

Анимирана историја на Шведска

Read more
play_arrow

Дали може да се вратиме во времето со надминување на брзината на светлината?

Read more
play_arrow

Вежби за цврст задник: Како најбрзо да се вратите во форма пред почеток на летото?

Read more
play_arrow

7 трансфери кои уништиле фудбалски клубови

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Смешни ситуации во кои ќе се препознае секоја мајка

Read more
play_arrow

Разочарувачкиот Moonfall доби искрен трејлер

Read more
play_arrow

Седум земји на кои им било забрането учество на Светското во фудбал

Read more
play_arrow

Предизвик за најупорните: 10-минутни вежби за цврсти и секси нозе

Read more